رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 7 مرداد 1395 - 13:05
  • کد خبر : ۳۹۲۷
  • مشاهده :  855 بازدید
  • چاپ خبر : هوای بوشهر تب کرد، پاکبانان سر از بیمارستان درآوردند

هوای بوشهر تب کرد، پاکبانان سر از بیمارستان درآوردند

این وضعیت هوایی احتمال گرمازدگی را بیشتر می‌کند از این رو کودکان، افراد مسن و بیماران حتی‌الامکان در ساعت‌های ظهر از خروج غیرضروری از منزل پرهیز کنند.

گرمای هوا این‌روزها در استان بوشهر شدت یافته است و این موضوع باعث شده تا تعدادی از پاکبانان بوشهر راهی بیمارستان شوند.

به گزارش کنگان نیوز؛ پیام مساعدی کارشناس هواشناسی استان بوشهر در این خصوص به مهر گفته: در روزهای اخیر شاهد افزایش دما و رطوبت هوا در استان بوشهر هستیم و درمای هوا در برخی نقاط به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد رسیده است و رطوبت بالای ۹۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از ساعات و در برخی مناطق استان دمای هوا به نزدیک ۵۰ درجه سانتیگراد نیز رسیده است، افزود: این افزایش دما باعث گرمازدگی برخی از افراد که در فضای آزاد کار می‌کنند شده است.

مدیرعامل پسماند شهرداری بوشهر نیز گفت: هفت نفر از پاکبانان شهرداری بوشهر که زیر آفتاب مشغول به فعالیت بودند، دچار گرمازدگی شدند و برای انجام مراحل درمانی راهی بیمارستان شدند.

مسعود غلام‌زاده اضافه کرد: گرمای هوا این روزها بسیار افزایش یافته است و کارکردن در فضای آزاد را برای افراد مختلف به‌ویژه کارگران سخت کرده است.

عبدالرحیم دادجو مدیر فوریت‌های پزشکی استان بوشهر نیز گفت: این روزها شاهد افزایش مراجعه به اورژانس به علت گرمازدگی هستیم و این افراد حدود ۱۵ درصد از مراجعین به اورژانس را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه افزایش دمای هوا و افزایش رطوبت باعث مشکلاتی برای مردم شده است، افزود: این وضعیت هوایی احتمال گرمازدگی را بیشتر می‌کند و کودکان و افراد مسن و بیماران حتی‌الامکان در ساعت‌های ظهر از خروج غیرضروری از منزل پرهیز کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه