رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۹
  • کد خبر : ۹۹۳
  • مشاهده :  55 بازدید
  • چاپ خبر : بوشهری ها برای سامانه بارشی جدید آماده باشند

بوشهری ها برای سامانه بارشی جدید آماده باشند

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی از عصر امروز (دوشنبه) یک سامانه بارشی وارد این استان می شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از ایرنا ، پیام مساعدی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز فعالیت این سامانه بارشی انتظار می رود در ۴۸ ساعت آینده شاهد رگبارهای شدید باران، رعد و برق و وزش تند باد در بیشتر مناطق استان بوشهر باشیم.
وی بیان کرد: با خروج این سامانه بارشی از استان بوشهر پیش بینی می شود علاوه بر افزایش سرعت بادهای شمالی و تلاطم دریا دمای هوا در استان بوشهر به طور محسوسی کاهش یابد.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی نیمه ابری و همراه با رگبار باران، رعد و برق و ریزش تگرگ پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وقوع آبگرفتگی در گذرگاه های عمومی افزود: با توجه به سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در این مدت شهروندان باید برای تردد درون شهری و برون شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کنند.
مساعدی اظهارکرد: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد متغییر و بیشتر ساعت ها شمال غربی تا شمال شرقی و با سرعت ۱۲ تا ۳۴ کیلومتر است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت ارتفاع موج در خلیج فارس ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر که از فردا به ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر خواهد رسید و در هنگام وزش تند باد به بیش از دومتر نیز می رسد.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهر عسلویه با ۳۵ و شهرهای جم و برازجان نیز با ۱۸ درجه سانتیگراد بیشترین و کمترین دما را تجربه کردند.
مساعدی گفت: در این مدت برازجان با ۹۸ و عسلویه ۳۵ درصد بیشترین و کمترین میزان رطوبت را داشتند.
وی یادآور شد: هم اکنون دمای هوا در شهر بوشهر ۲۴ درجه و میزان رطوبت ۶۸ درصد گزارش می شود

اخبار مرتبط