رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
  • کد خبر : ۹۵۲
  • مشاهده :  51 بازدید
  • چاپ خبر : هیات امنای مساجد به آرامش مردم توجه کنند

هیات امنای مساجد به آرامش مردم توجه کنند

امام جمعه موقت کنگان: استکبار ستیزی ملت ایران لبیک به ندای هیهات من الذله حسینی است

 به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام مهدی حیدری در اجتماع نمازگزاران کنگانی با تقدیر از راهپیمایی بزرگ ملت ایران در یوم الله ۱۳ آبان افزود: مبارزه با ظلم و استکبار و زیر بار ذلت نرفتن درسی است که ملت ایران آن را در مکتب امیرالمومنین و نهضت حسینی فرا گرفته است.

وی با بیان اینکه مبارزه با ظالم و طواغیت از صدر اسلام تا کنون بوده و این حرکت تا پیروزی انقلاب مهدی موعود (عج) تداوم خواهد داشت اظهار نمود: امروز آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیست مصداق بارز ظالمین عصر ما هستند.

خطیب جمعه گفت: امروز نیز به برکت مجالس حسینی و اشک بر مظلومیت سیدالشهدا (ع) و بصیرت افزایی ، ملت بزرگ ایران چون سدی استوار در برابر استکبار جهانی ایستاده و این مقاومت و مبارزه مستمر خواهد بود.

وی با بازخوانی فرمایشات امام و رهبری فرزانه انقلاب در خصوص آمریکای جنایتکار و ، خطاب به برخی افرادی که مدام دم از ارتباط با آمریکا می زنند گفت: ارتباط با آمریکا در حقیقت مساوی با تاراج ارزش ، اعتبار ، عزت و شرف و دیانت ماست.

خطیب جمعه در بخش دیگر با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) گفت: تداوم نهضت سرخ حسینی به برکت روشنگری های امام سجاد (ع) و عمه مکرمه شان زینب کبری (س) است.

وی به بعد معنوی و آثار ماندگار سید الساجدین اشاره و افزود: امروز صحیفه سجادیه و رساله حقوق امام العارفین ، گنجینه ای تمام نشدنی برای امت اسلام و همه طالبان حقیقت و معرفت و انسانیت است.

حیدری در فراز دیگر به موضوع اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و عنوان نمود: امروز حفظ نظام نوپای دینی از بزرگترین معروف هاست.

وی به نگرانی رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان نمود: اقتصاد مقاومتی کلید حل مشکلات اقتصادی کشور است.

خطیب جمعه افزود: حمایت از تولید داخلی از راههای تقویت اقتصاد مقاومتی است.

حیدری در پایان به وضعیت سیستم صوتی برخی مساجد و حسینیه ها اشاره و گفت: هیات امناء محترم مساجد و حسینیه ها بکوشند از کاری که موجب ایذاء و ارتکاب آن حرام شرعی است ، اجتناب کنند.

اخبار مرتبط