رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
  • کد خبر : ۹۲۹
  • مشاهده :  55 بازدید
  • چاپ خبر : توسعه متوازن فرهنگ و صنعت با کتاب در عسلویه ایجاد می‌شود

توسعه متوازن فرهنگ و صنعت با کتاب در عسلویه ایجاد می‌شود

فرماندار شهرستان عسلویه گفت: توسعه متوازن فرهنگ و صنعت در این شهرستان با کتاب ایجاد می‌شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از مهر ، عبدالله نادری ظهر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان با تاکید بر در دسترس بودن کتاب برای مردم تصریح کرد: با تلاش مسئولان و انجام طرح‌های کارشناسی شده می توان فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را نهادینه کرد.

نادری از کتاب به عنوان مبدا بسیاری از تحولات در جامعه یاد کرد و افزود: ماهیت وجودی کتاب در آگاهی بخشیدن و سیر تکاملی انسان در مسیر کمال است، و باید به ارزش آفرینی آن در شهرستان بیش از پیش توجه کرد.

وی با اشاره به زیرساخت‌های نسبتا خوبی که در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: تکمیل و تجهیز کتابخانه‌ها و همچنین گسترش دامنه کتاب خوانی بین گروه‌های مختلف جامعه از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که می تواند تغییرات مثبتی در بلند مدت ایجاد کند.

فرماندار شهرستان به نقش مهم خانواده در ترویج کتاب‌خوانی اشاره، و اظهار کرد: با نرم‌افزاری‌کردن نگرش‌ها و ایجاد تغییرات از محیط‌های کوچک مثل خانواده می‌توان شاهد رشد عملکردی خوبی در عسلویه بود.

رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان به فراهم کردن زمینه های لازم برای بروز خلاقیت‌ها واستعدادها از طریق کتاب اشاره و تصریح کرد: باید امکانات لازم برای آشنایی حداکثری مردم با فرهنگ کتاب خوانی فراهم شود تا جایگاه فرهنگی شهرستان هم پای صنعت رشد و توسعه همه جانبه ایجاد شود.

اخبار مرتبط