رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
  • کد خبر : ۸۰۳
  • مشاهده :  36 بازدید
  • چاپ خبر : روحانیان نقش موثری درپیشگیری از جرم دارند

روحانیان نقش موثری درپیشگیری از جرم دارند

رئیس دادگستری و شورای پیشگیری از جرم کنگان گفت: جامعه روحانیان به دلیل ارتباط با مردم و تاثیر پذیری مخاطبان از کلام آنها، نقشی کلیدی در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارند.

به گزارش کنگان نیوز ، حسین عزمی روز سه شنبه درنشست با مبلغان کنگان در دومین جلسه شورای پیشگیری از جرم این شهرستان افزود: تبیین آموزه های دینی، بیان مخاطرات فردی و اجتماعی جرم و پیش زمینه های وقوع آن از سوی روحانیان می تواند به آگاهی بخشی جامعه کمک کند.
وی اضافه کرد: تقویت باورهای دینی مردم نقش بسزایی در بالا بردن امنیت فردی و اجتماعی و آرامش روحی و روانی دارد.
امام جمعه کنگان در این نشست گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در پیشگیری از جرم راهگشاست زیرابسیاری از جرائم اجتماعی ناشی از کم توجهی به این فریضه واجب است.
حجت الاسلام محمود محمودی افزود: امام حسین (ع) را شهید بزرگ راه امر به معروف و نهی از منکر دانست و ادامه داد: در صورتی که در سخنرانی ها و مجالس این اصل مهم و واجب الهی بخوبی تبیین و همه خود را نسبت به اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مسئول بدانند، ریشه بسیاری از مفاسد فردی و اجتماعی خشکیده خواهد شد.
امام جمعه کنگان به نقش روحانیت در گذر تاریخ در آگاهی بخشی به جامعه و هدایت مردم به سمت دین باوری اشاره کرد و افزود: محرم و صفر فرصتی مغتنم برای تقویت باورهای دینی مردم است و این مهم می تواند کمک شایانی در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد.
معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری کنگان نیز گفت: انتظار می رود روحانیان و خطیبان در این دو ماه و طول سال در کنار بیان احکام دین مسائل و معضلات اجتماعی را بیان کنند.
احمد خاکنژاد افزود: تبیین مسائل و ابتلاهای اجتماعی می تواند اهرمی بازدارنده در مسیر وقوع جرم باشد./ ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط