رفتن به بالا
  • جمعه - ۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۶
  • کد خبر : ۶۸۱
  • مشاهده :  42 بازدید
  • چاپ خبر : پیام بزرگ عاشورای حسینی ظلم ستیزی است

پیام بزرگ عاشورای حسینی ظلم ستیزی است

امام جمعه کنگان : پیام بزرگ عاشورای حسینی ظلم ستیزی و زیر بار ستم نرفتن است.

به گزارش کنگان نیوز ، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر کنگان افزود: امروز ملت بزرگ ایران با تاسی به سیره امام حسین (ع) در برابر استکبار ایستاده و استکبار ستیزی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی ایران بوده و خواهد بود.
وی با تقدیر از برگزاری باشکوه مراسم عزاداری دهه اول در حسینیه ها و تکایای شهرستان کنگان اضافه کرد: اشک بر امام حسین حکایت از پیوند عمیق مردم با اهلبیت (ع) دارد، و برگزاری مراسم عزاداری مصداق تعظیم شعائر دینی است.
محمودی همسویی و همدلی با اهلبیت را از دیگر پیام های عزاداری حسینی دانست و بیان کرد: حادثه کربلا یک فرهنگ، مکتب و دانشگاه انسان سازی است.
وی با تشریح عبرت های عاشورا گفت: تجدید بیعت با ائمه اهلبیت بویژه سیدالشهدا از دیگر پیام های عزاداری امام حسین (ع) است.
امام جمعه کنگان گفت: غفلت از درس ها و عبرت های عاشورا باعث حرکت در مسیر ناصواب و غلط می شود و امروز تنها راه علاج مشکلات جهان اسلام درک صحیح عبرت های عاشورا و زانو زدن در مکتب و نهضت بزرگ حسینی است.
محمودی افزود: امروز دشمن به کمک عده ای جاهل و یا مغرض بدنبال استحاله نظام اسلامی است تا باورهای ما را تغییر دهند به همین دلیل همه باید مواظب نفوذ دشمن باشند و راه نفوذ آنها را ببندند.
وی اقامه نماز در سخت ترین شرایط را یکی از پیام های عاشورا عنوان کرد و ادامه داد: عزاداران حسینی با اقامه نماز اول وقت در ظهر عاشورا به مولایشان حسین بن علی اقتدا کنند.
امام جمعه کنگان به نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهوری درمورد برجام اشاره کرد و گفت: دیده بان همیشه بیدار انقلاب، با رصد کردن آینده کشور و برای حفظ منافع ملی و مصالح عالیه نظام دستورهایی را صادر کردند که لازم است دولت و مسئولان عمل به دستورات معظم له را که دغدغه و مطالبه همه امت انقلابی است نصب العین خود قرار دهند.
وی همچنین به نامه رئیس جمهوری اسلامی ایران به رهبری معظم انقلاب اشاره و با تقدیر از حجت الاسلام روحانی بیان کرد: بی شک دولت و دستگاه دیپلماسی، خود را مکلف به اجرای اوامر رهبر معظم انقلاب خواهند دانست.
امام جمعه کنگان از تلاش نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت برای هیات های عزاداری تقدیر کرد. / ابوذر حسین پور

اخبار مرتبط