رفتن به بالا
  • شنبه - ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
  • کد خبر : ۶۴۴۳
  • مشاهده :  62 بازدید
  • چاپ خبر : نوبتی هم که باشد، نوبت کنگان است!  خطاب به شورای شهر ، نماینده مجلس و دولت جدید: آیا وقت آن نرسیده است که نیم نگاهی هم به مساله لزوم پرورش و توسعه نیروهای انسانی بومی داشته باشید ؟!

نوبتی هم که باشد، نوبت کنگان است! خطاب به شورای شهر ، نماینده مجلس و دولت جدید: آیا وقت آن نرسیده است که نیم نگاهی هم به مساله لزوم پرورش و توسعه نیروهای انسانی بومی داشته باشید ؟!

نوبتی هم که باشد، نوبت کنگان است! خطاب به شورای شهر ، نماینده مجلس و دولت جدید: آیا وقت آن نرسیده است که نیم نگاهی هم به مساله لزوم پرورش و توسعه نیروهای انسانی بومی داشته باشید ؟! ✍🏻داریوش حسینی کنگانی نویسنده قبل از هر چیز لازم میداند که بابت تمام زحمات و تلاشهایی که […]

نوبتی هم که باشد، نوبت کنگان است!
خطاب به شورای شهر ، نماینده مجلس و دولت جدید: آیا وقت آن نرسیده است که نیم نگاهی هم به مساله لزوم پرورش و توسعه نیروهای انسانی بومی داشته باشید ؟!

✍🏻داریوش حسینی کنگانی


نویسنده قبل از هر چیز لازم میداند که بابت تمام زحمات و تلاشهایی که سالها برای ارتقا نام و جایگاه این شهر توسط مدیران و مسئولان غیر کنگانی انجام شده است مراتب قدردانی را به جا آورد .

ولی با توجه به ارتقای سطح دانش و توانایی فرزندان این شهر که با سرمایه ها و حمایتهای این مردم رشد کرده اند لازم است که استارت پرورش و تربیت مدیران توانمند بومی با توجه به تغییرات سیاسی و اجتماعی پیش رو در سطح کلان حاکمیتی و شروع به کار دولت و شورای شهر جدید همین امروز زده شود.

قبل از هر چیزی باید به این موضوع توجه کرد که هیچ فردی ذاتا مدیر زاده نمیشود، مگر با آزمون و خطا و اعطای فرصت .

به همان شکل که در سالهای گذشته در بخش های مختلف مدیریت شهری و ادارای در کنگان چنین فرصتهایی به نیروهای غیر کنگانی داده شده است تا در این شهر کسب تجربه کنند و پس از آزمون خطاهای فراوان و با هزینه هایی سنگین مالی از جمله ایاب و ذهاب ، اسکان و … که از جیب همین مردم و کسر از حقوق مسلم آنها پرداخت شده است تا پرورش پیدا کنند و در این شهر نیز ماندگار نباشند! ، دیگر وقت آن رسیده است که نگاه ها تغییر کند و چنین شرایطی نیز برای فرزندان این شهر فراهم شود تا مدیران و نیروهای بومی توانمند و شایسته که میتوانند به سرمایه های بزرگ این شهر تبدیل شوند و جایگاه این منطقه را به سطوح بالاتری ازتقا دهند ، ساخته شوند .
لازمه توسعه پایدار و ارتقای کیفی زندگی در سطح شهر نیز ، پرورش نیروهای کارآمد از بدنه همین مردم می باشد که اشراف کاملی به داشته ها و پتانسیلهای موجود جامعه پیرامونی خود دارند.

این کار در مرحله اول می توان از جانب شورای شهر جدید استارت زده شود ، جایی که ممیزی های کمتری وجود دارد و دستشان برای معرفی و انتصاب افراد در این جایگاهها بازتر می باشد .
انتظار می رود که با نگاه مثبت به کارایی فرزندان توانمند کنگان ، این زمینه را فراهم کنند که یک شهردار بومی پرورش پیدا کند.
با انتخاب یک نیروی تحصیلکرده و با دانش از دل این شهر در راس آمور مدیریت شهری و حمایت از آن و انتخاب دو یا سه نفر از افراد بومی با ظرفیت مناسب در جایگاه معاونت فرصت پرورش نیروهای کارآمد داده شود تا در این زمینه ها به خودکفایی لازم رسیده و حتی بتوانیم از دل این نیروها حتی شهردار به شهرهای دیگر نیز معرفی کنیم.
در مرحله بعد نیز از نماینده محترم که خوشبختانه ارتباط خوبی هم با دولت منتخب جدید دارد انتظار می رود که در سال جدید تلاش بیشتری کنند و برخلاف سالی که گذشت بتوانند در پرورش نیروهای انسانی در ادارات محلی ، سبد مدیریت استانی و مدیریت نفتی که قول آن نیز در انتصاب یک مدیر بومی پس از ابقای پارس دو داده بودند را نیز انجام دهند.
ضعف عملکرد یکسال گذشته در پرورش و انتخابهای مدیران بومی نتوانسته است اذهان عمومی را قانع کنند که امید است با تغییرات پیش رو در سطح مدیریت کلان کشوری که با نماینده محترم همفکر و همراه نیز هستند شاهد حضور و پرورش نیروهای انسانی بومی در سطح مدیریت شهری ، استانی ،صنعت نفت و حتی کشوری باشیم.

اخبار مرتبط