رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
  • کد خبر : ۶۳۹۴
  • مشاهده :  78 بازدید
  • چاپ خبر : جوابیه روابط عمومی شهرداری بندرکنگان به یک شبهه ( احیاء پوشش گیاهی غدیر با نخل های پیر )

جوابیه روابط عمومی شهرداری بندرکنگان به یک شبهه ( احیاء پوشش گیاهی غدیر با نخل های پیر )

جوابیه روابط عمومی شهرداری بندرکنگان به یک شبهه ( احیاء پوشش گیاهی غدیر با نخل های پیر ) 💠پارک ساحلی غدیر به مساحت حدود ۴ هکتار از اعتبارات استانی و به مبلغ چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در سال ٩٩ عملیات اجرایی آن آغاز گردید.نظر به اعتبارات استانی این پروژه مجوزهای لازم از […]

جوابیه روابط عمومی شهرداری بندرکنگان به یک شبهه ( احیاء پوشش گیاهی غدیر با نخل های پیر )

💠پارک ساحلی غدیر به مساحت حدود ۴ هکتار از اعتبارات استانی و به مبلغ چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در سال ٩٩ عملیات اجرایی آن آغاز گردید.نظر به اعتبارات استانی این پروژه مجوزهای لازم از سازمانهای مختلف از جمله سازمان محیط زیست استان اخذ شده است . در خصوص ساحل سازی در محدوده شهرها،همیشه دو موضوع مطرح است:
١- ساحل را کاملا بصورت بکر و طبیعی رها کنیم ..
٢- در محدوده ۶٠ متری حریم دریا که در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد فضا سازی کنیم .
نظر به اینکه گروههای سنی استفاده از پارک ها متنوع بوده و لازم است پارک های ساحلی انعطاف لازم را در این خصوص داشته باشند ، از طرفی کمبود فضاهای عمومی وجمعی در سطح شهر،با پیشنهاد شهرداری و تصویب در شورای اسلامی شهر مقرر گردید در این بخش به مانند کل ساحل شهر و معمول اغلب شهرهای ساحلی، راه دوم انتخاب گردد.ایراد موضوع در این بخش ازشهر،اختلاف سطح طبیعی زیاد بین خط ساحل و دریا،توپوگرافی ناهموار و شیب تند زمین بود،که برای نگهداری فضا سازی های انجام شده ، و حل موضوع مقرر شد ، از دیوارهای پایدار سنگی استفاده شود.با کم شدن شیب طبیعی زمین،ادامه پارک در اراضی هموار تر و بدون دیواره های سنگی تداوم خواهد یافت‌.این پروژه به رغم مشکلات مالی بوجود آمده در اغلب پروژه های استانی ، همچنان در حال انجام بوده ،و با طراحی مطلوب ادامه خواهد یافت . این پروژه طرح کاشت مخصوص به خود داشته و درختان بومی در اولویت این طرح هستند. در خصوص نخل های کاشته شده در این پارک و فاز سوم بلوار امام حسین (ع) تا مسکن مهر،این شهرداری قراردادی جهت کاشت ٢٠٠ اصله نخل منعقد نموده که،قیمت این نخل ها از ١/۵ میلیون تا نهایتا ٢/۵ میلیون متغیر بوده است .
پروژه خرید این نخل ها عمدتا برای بلوار امام حسین ( ع) بوده که با کیفیت مطلوب کشت شده است . متاسفانه در بار حمل شده روز چهارشنبه به تعداد ۶ اصله کیفیت مطلوب نداشته و پیمانکار مربوط نیز این موضوع را پذیرفته است.و شهرداری بابت آن رقمی پرداخت نخواهد نمود .
شهرداری کنگان در چهار سال گذشته ، علیرغم محدودیت های شدید مالی هرگز کارگاه بزرگ سازندگی و عمران شهر را تعطیل ننموده است.
این موضوع از چشم شهروندان منصف و شریف شهر هرگز غافل نبوده است .

✅سایت خبری و تحلیلی کنگان نیوز قضاوت در رابطه با این جوابیه شهرداری به مخاطبین عزیز واگذار میکند.

اخبار مرتبط