رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
  • کد خبر : ۶۳۱۳
  • مشاهده :  196 بازدید
  • چاپ خبر : این هشدار جدی است!  لزوم عبرت هیات های اجرایی و نظارت از سرنوشت شوراهای دوره پنجم؛ با سابقه فساد و تخلف داوطلبان، مماشات نکنید!

این هشدار جدی است! لزوم عبرت هیات های اجرایی و نظارت از سرنوشت شوراهای دوره پنجم؛ با سابقه فساد و تخلف داوطلبان، مماشات نکنید!

این هشدار جدی است! لزوم عبرت هیات های اجرایی و نظارت از سرنوشت شوراهای دوره پنجم؛ با سابقه فساد و تخلف داوطلبان، مماشات نکنید! کنگان نیوز؛ روند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شورای شهر در هیات های اجرایی و نظارت انتخابات شورای ششم آغاز شده است. به گزارش کنگان نیوز؛ طی دوره پنجم شورای شهرها، خبرهای […]

این هشدار جدی است!

لزوم عبرت هیات های اجرایی و نظارت از سرنوشت شوراهای دوره پنجم؛ با سابقه فساد و تخلف داوطلبان، مماشات نکنید!

کنگان نیوز؛ روند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شورای شهر در هیات های اجرایی و نظارت انتخابات شورای ششم آغاز شده است.

به گزارش کنگان نیوز؛ طی دوره پنجم شورای شهرها، خبرهای تلخ و ناامیدکننده ای از بازداشت و زندان اعضای شورای شهر در سطح کشور منتشر شد که حجم بالای فساد و تباهی برخی شوراها نشان داد هیات های اجرایی و نظارت دقت نظر لازم را در بررسی صلاحیت و شایستگی داوطلبان نداشته اند و برونداد این وضعیت را می توان در بازداشت اکثریت شورای شهر بوشهر و احضار و تفهیم اتهام برخی اعضای شوراها در سطح استان مشاهده کرد.
برخی از شهرستانهای جنوبی استان نیز مدت هاست از آسیب های بزرگی در حوزه فساد دانه درشت ها رنج می برد و بسیاری از این فسادها در ساخت و سازهای غیرقانونی رانتی، تفکیک و تغییر کاربری های مجرمانه کاملا آشکار است.
یکی از نهادهای مردمی که در دوره گذشته پیوند عجیبی با فساد پیدا کرد شوراهای شهر بود؛ داوطلبانی که با بذل مال و نان و تکیه به ثروت های بادآورده خود را به کرسی های شورایی رساندند و با فسادهای ریز و درشت، امید مردم را نشانه رفته و بخشی از اعتماد جامعه نسبت به نظام مقدس اسلامی و عدالت محوری آن سلب کردند.
امروز هیات های اجرایی و نظارت به ریاست فرماندار و نماینده مجلس آزمون سختی پیش رو دارند تا با کوچک تر کردن سوراخ های غربال بررسی صلاحیت ها اجازه ندهند مفسدین یقه بسته و خائن به بیت المال در معرض رای مردمی قرار گیرند که با اعتماد به عدالت هیات های اجرایی و نظارت، کاندیداهای صلاحیت دار شده را انتخاب می کنند.
بی تردید یکی از بزرگترین خیانت ها به نظام جمهوری اسلامی، چشم بستن بر عملکرد و سابقه مفسدین متصل به اربابان ثروت و قدرت است و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق ندارد به صرف روابط دوستانه، ارتباطات اجتماعی، توجیهاتی چون شور انتخاباتی و … ، واسطه تایید صلاحیت کسانی شود که فساد و تباهی شان را لای پول های کثیف پنهان می کنند و با ظاهر الصلاحی، چوب حراج بر بیت المال و امید و اعتماد مردم می زنند.
اگر در شورای شهری فقط یک عضو دچار جرمی آشکار شود می توان عملکرد هیات های اجرایی و نظارت را با دیده اغماض قابل قبول دانست اما اگر از یک شورا چند نفر یا حتی اکثریت نسبی و مطلق آنان به فساد مبتلا شوند دیگر باید انگشت اتهام را به سمت مراجع تایید صلاحیت گرفت که بی شک بیش از همه به اعمال و رفتار داوطلبان آگاهی دارند اما با تسامح و تساهل مسیر را برای ویرانگری های مجددشان باز می کنند.
اگر عضو شورایی از رانت شورایی برای فرار از پرداخت عوارض و تفکیک و ساخت و ساز غیرقانونی بهره برده یا اموال شهرداری را برای استفاده شخصی ملک طلق خود ساخته هرگز شایستگی عضویت در شوراها را ندارد و باید هیات های اجرایی و نظارت با دقت نظر و حساسیت پرونده داوطلبان را بررسی و به خاطر دنیای دیگران، آخرت خود را نفروشند و نفرین مردم را به جان نخرند.
یقینا هر چه در عرصه تفکر سیاسی در کشور نیازمند تسامح و تساهل هستیم در عرصه فساد و تخلف نیازمند جدیت هستیم چرا که آنچه بقای یک نظام را با چالش مواجه می کند نه تفکرات سیاسی افراد که فساد و تباهی اربابان قدرت و ثروت است./مصطفی ارجمند

 

اخبار مرتبط