رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۲
  • کد خبر : ۶۳۱
  • مشاهده :  65 بازدید
  • چاپ خبر : لازمه اشتغال نیروهای بومی عمل گرایی است / اصل بی طرفی در انتخابات باید حفظ شود

لازمه اشتغال نیروهای بومی عمل گرایی است / اصل بی طرفی در انتخابات باید حفظ شود

امام جمعه کنگان در جلسه شورای اداری ، با تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) گفت: منشاء قیام حسینی امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز هم میلیون ها کرسی امر به معروف و نهی از منکر به برکت قیام حسینی در دنیا برپاست.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی امر به معروف و نهی از منکر را عنصر کلیدی نهضت سرخ حسینی دانست و بیان نمود: امروز احیاء واجب کمرنگ شده امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ، وظیفه آحاد مردم و مسئولین است.

وی در بخش دیگر با بیان اینکه ۶۰ درصد از صنعت در این شهرستان قرار دارد به مطالبه جدی و بحق مردم بویژه جوانان از متولیان صنعت در حوزه اشتغال اشاره و بیان داشت: اشتغال جوانان بومی باید فراتر از شعار باشد و این امر در عمل محقق شود.

امام جمعه گفت: مسئولان اشتغال باید تعهد بیشتری نسبت به نیروهای بومی این منطقه داشته باشند.

فرماندار کنگان:

اصل بی طرفی در انتخابات باید حفظ شود

عباس جمشیدی در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان کنگان در سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات در پایان سال جاری عنوان نمود: رعایت اصل بی طرفی و پرهیز از دخالت در امر انتخابات به نفع شخص – حزب و گروه اولویت دستگاه اجرایی است.

وی افزود: کسی حق ندارد با کج سلیقگی و تقدم میل شخصی بر قانون موجب ایجاد خدشه در اعتماد مردم به دولت شود.

رییس ستاد انتخابات شهرستان کنگان گفت: انتخابات حق الناس است وظیفه ما ایجاد بستر برای حضور پررنگ مردم در صحنه و صیانت از آرای آنهاست.

جمشیدی افزود: با مدیری که قوانین انتخاباتی را نقض کند و له و یا علیه کسی موضع گیری کند برخورد خواهد کرد.

وی خطاب به کاندیدای احتمالی نیز گفت: تبلیغات زود هنگام و خارج از چارچوب های تعیین شده خلاف صریح قانون است.

فرماندار کنگان با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) به اقامه امر به معروف و نهی از منکر توسط امام اشاره و بیان نمود: ما بعنوان رهروان حسینی باید در احیاء این فریضه الهی بکوشیم و مسئولین به مسئله امر به معروف و نهی از منکر در محیط اداری خود توجه جدی داشته باشند.

وی در بخش دیگر با اظهار گلایه از وضعیت معوقات کارگری در شرکتهای منطقه ، بر ضرورت تسریع و نیز التزام به پرداخت حقوق این قشر در موعد مقرر تاکید کرد.

رییس کمیسیون کارگری با اشاره به میزبانی شهرستان کنگان از صنعت و بیان اینکه اشتغال در شرکتها حق مردم بویژه جوانان منطقه است ، اظهار داشت: شرکتهای منطقه بایستی بکارگیری نیروهای بومی این شهرستان را با جدیت در برنامه خود قرار داده و عملی کنند.

جمشیدی به بحث گرانی برخی کالاها در شهرستان اشاره و بر لزوم تشدید نظارت و بازرسی در این حوزه تاکید کرد.

رییس شورای اداری به موضوع برجام نیز گریزی زد و با تقدیر از حمایت های مدبرانه مقام معظم رهبری از دولت و تیم مذاکره کننده اظهار امیدواری کرد: با اجرای برجام ، مسیر توسعه بیش از پیش کشور فراهم خواهد شد./ ابوذر حسین پور

IMG_4202

 

IMG_4263

 

IMG_4264

 

IMG_4213

 

IMG_4246

 

IMG_4227

اخبار مرتبط