رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  • کد خبر : ۶۳۰۴
  • مشاهده :  283 بازدید
  • چاپ خبر : مشاورین نماینده مجلس چه ویژگی هایی باید داشته باشند/انتظارات ازدکتر موسی احمدی بالا است

مشاورین نماینده مجلس چه ویژگی هایی باید داشته باشند/انتظارات ازدکتر موسی احمدی بالا است

مشاورین نماینده مجلس چه ویژگی هایی باید داشته باشند/انتظارات ازدکتر موسی احمدی بالا است کنگان نیوز-شغل نمایندگی مجلس کار بسیار سخت و دشواری است و حیطه ی کاری بسیار گسترده ای دارد چرا که غیر از پیگیری مشکلات حوزه ی انتخابیه خویش،مسئول قانون گذاری و رسیدگی به مشکلات جای جای کشور نیز می باشند. این […]

مشاورین نماینده مجلس چه ویژگی هایی باید داشته باشند/انتظارات ازدکتر موسی احمدی بالا است

کنگان نیوز-شغل نمایندگی مجلس کار بسیار سخت و دشواری است و حیطه ی کاری بسیار گسترده ای دارد چرا که غیر از پیگیری مشکلات حوزه ی انتخابیه خویش،مسئول قانون گذاری و رسیدگی به مشکلات جای جای کشور نیز می باشند.

این وسعت کار باعث می شود تا یک شخص به عنوان نماینده مردم نتواند به تمام مشکلات و مسائل رسیدگی کند به همین خاطر قانون به نماینده مجلس اجازه داده تا مشاورینی از کارمندان دولتی برای خود برگزینند تا یار نماینده مجلس باشند،به همین خاطر انتخاب هر چه زودتر مشاوران برای یک نماینده مجلس ضروری می باشد،حال به بررسی وی‍ژگی های یک مشاور خوب می پردازیم.

کارشناس بودن و قابل اعتماد بودن یک مشاور از ویژگی های مهم می باشد چرا که جایگاه نمایندگی مجلس جایگاه مهم و پر نفوذی می باشد،حال مشاور یک نماینده بودن نیز می تواند ابزار مهمی باشد که اگر در اختیار افراد سودجو قرار بگیرد،بدون شک مخرب خواهد بود و می تواند جایگاه و شخصیت یک نماینده را زیر سوال ببرد.

از ویژگی های مهم یک مشاور خوب می توان به نبوغ او اشاره کرد،بدون شک تنها قابل اعتماد بودن نمی تواند ملاک کافی برای انتخاب یک مشاور باشد و باید یک مشاور،جزوی از نابغه ترین افراد یک جامعه باشد که دارای ضریب هوشی و قدرت تصمیم گیری بالایی می باشد چرا که هر کدام از آنها قرار است در جایگاه نماینده ی منتخب مردم مسئول پیگیری و حل مشکلات مردم باشند و بدون شک باید با مسئولین تراز اول استانی و صنعت نفت که سالها مهمان جداناپذیری از دیار ما شده اند برخورد داشته باشند که نبوغ آنها نه تنها برای خود بلکه برای نماینده مجلس و مردم منطقه نیز شخصیت خواهد داد.

بدون شک هر منطقه ای پتانسیل هایی برای رشد دارا می باشد،یک نماینده مجلس با شناسایی این پتانسیل ها باید مشاورینی انتخاب کند که متخصص ترین افراد برای شکوفایی و رشد این پتانسیل ها باشند و خود تنها با مدیریت این افراد و گرفتن اطلاعات از آنها زمینه های رشد حوزه ی انتخابیه را فراهم کنند،بدون شک انتخاب افراد متخصص و استفاده صحیح از آنها در حیطه تخصصشان،از وی‍ژگی های یک نماینده مجلس خوب می باشد.

در کنار تخصص،نبوغ و قابل اعتماد بودن یک مشاور،ویژگی های دیگری وجود دارد هم چون خستگی ناپذیری یک مشاور در پیگیری مشکلات که از دلسوزی و وظیفه شناسی وی نشات می گیرد که باعث می شود امور محوله را با جدیت هرچه تمام تر و با تمام توان خود رسیدگی کند.

حال با این تفاسیر انتظار می رود تا نماینده مردم جنوب استان بوشهر که به اهمیت مشاورین واقف می باشد،هر چه زودتر بهترین مشاورین را برای خود انتخاب کرده تا هم به مردم منطقه اثبات کند که ملاک انتخاب وی بر اساس شایسته سالاریست و همچنین برای حل مشکلات منطقه به صورت یک تیم قوی گام بزرگی بردارند.

✅در آخر به گوشه ایی از وظایف یک مشاوره شغلی خوب میپردازیم:
🔻شناسایی و ارزیابی توانایی ها، استعدادها و علایق مراجعان
🔻آشنا کردن مراجعان با موارد آموزشی و شغلی از جمله رشته های تحصیلی، ویژگی های شغلی، شرایط درآمدی شغل و…
🔻مصاحبه با مراجعان و گرفتن تست های روانشناسی و شخصیت شناسی برای شناخت صحیح ویژگی ها و خصوصیات آنها
🔻کسب سایر اطلاعات لازم در مورد شرایط زندگی، شرایط محل کار، مشاغل موجود در سازمان (در بررسی کارکنان سازمانی) و… مراجعان
🔻راهنمایی و کمک به مراجعان در انتخاب رشته تحصیلی یا شغل مناسب
🔻برنامه ریزی عملی برای افراد برای رسیدن به اهداف و حمایت از آنها
🔻جستجو و کسب اطلاعات لازم در صورت نیاز
🔻مهارت و دانش مورد نیاز مشاور شغلی
🔻مهارت ارتباطی خوب
🔻مهارت خوب در مصاحبه و پرسشگری
🔻شنونده خوبی بودن
🔻صبر و حوصله
🔻داشتن دانش و اطلاعات کامل از مشاغل، ویژگی ها و شرایط کنونی آنها در کشور
🔻توانایی جستجوی اطلاعات
🔻قدرت بیان مناسب جهت ایجاد انگیزه و ارائه مناسب توضیحات به مراجعان
🔻توانایی هدف گذاری و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف تعیین شده برای مراجعان
🔻مهارت کار با کامپیوتر به خصوص استفاده از اینترنت برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز

🔸به امید داشتن ایران،استان و منطقه ای آباد🔸

اخبار مرتبط