رفتن به بالا
  • جمعه - 18 مهر 1399 - 23:55
  • کد خبر : ۶۰۸۸
  • مشاهده :  335 بازدید
  • چاپ خبر : جایگاه بانوان در طرح های و پروژه توسعه ای و زیربنایی شهر کنگان کجاست ؟ کدام حریم برای گذران اوقات فراغت خانم ها خصوصی شده است، که نگران کم حجابی های ناخواسته وبالاجبار باشیم ؟

جایگاه بانوان در طرح های و پروژه توسعه ای و زیربنایی شهر کنگان کجاست ؟ کدام حریم برای گذران اوقات فراغت خانم ها خصوصی شده است، که نگران کم حجابی های ناخواسته وبالاجبار باشیم ؟

منتخب بانوان، به عنوان یک عضو کم اثر در شورای شهر به قلم : راضیه محمدی جایگاه بانوان در طرح های و پروژه توسعه ای و زیربنایی شهر کنگان کجاست ؟کدام حریم برای گذران اوقات فراغت خانم ها خصوصی شده است، که نگران کم حجابی های ناخواسته وبالاجبار باشیم ؟موقعیت جغرافیایی شهر کنگان و همجواری […]

منتخب بانوان، به عنوان یک عضو کم اثر در شورای شهر


به قلم : راضیه محمدی


جایگاه بانوان در طرح های و پروژه توسعه ای و زیربنایی شهر کنگان کجاست ؟
کدام حریم برای گذران اوقات فراغت خانم ها خصوصی شده است، که نگران کم حجابی های ناخواسته وبالاجبار باشیم ؟
موقعیت جغرافیایی شهر کنگان و همجواری آن با صنعت ، این شهر را به شدت مهاجر پذیر کرده است ، تا جایی که رشد جمعیتی این شهر طی سال های اخیر به شکل نا متعارفی افزایش پیدا کرده است .
این جمعیت افزایشی غالب که عموما جنسیت مذکر داشته است ، باعث‌ شده است تناسب جمعیتی بین زن و مرد در این جامعه از بین رفته و زندگی روزمره را برای بانوان در شرایط سختی قرار دهد .
سوال اینست که : آیا مسئولین این شهر تا کنون پروژه، طرح و سند چشم اندازی برای بهبود زندگی اجتماعی این قشر در این شرایط نابه سامان فراهم کرده اند .
بانوانی که با علم به این شرایط و به امید بهبود وضعیت موجود، در انتخابات مجلس و شورای شهر کنگان تابو شکنی کردند و از دو بانو هم در پارلمان شهری و هم در بهارستان حمایت کرده اند .
باید دید، پس از گذشت سه سال از حضور سرکار خانم دیانی، بعنوان مسئول کمیسون بانوانی که به جرات می توان گفت عملا تا کنون هیچ فعالیت ملموسی نداشته است ، تا چه اندازه در این مسئولیت خطیر و جلب رضایت این قشر موفق بوده است ؟!
قشری که در پروژه های شهری و حقوق اولیه خود به شدت مورد بی توجهی قرار گرفته اند و دست کم حتی انتظارات آنها در خصوص طرح هایی از قبیل : بوستان بانوان که تقریبا در اکثر شهرهای ایران ، حتی شهرهای کم جمعیت نیز اجرایی شده است یا پلاژ بانوانی که سالهاست وعده و وعیدش داده شده است، یا حتی یک مرکز ورزشی و فرهنگی مختص بانوان در بین اینهمه پروژه های مختلف، یا مطالبات بانوان این شهر در بحث اشتغال و‌کار آفرینی و بسیاری از موارد ریز و درشت دیگر که حقوق مسلم آنها بوده است و محقق نیز نشده است.
و یا اینکه حتی دریغ از اینکه از جانب این نماینده بانوان : صحبتی، مقاله ای، دفاعیه ای ، گرامیداشتی و … برای ارج نهادن به شان بانوان این منطقه ارائه شده باشد .
جای بسی تامل است که توجیه این بانو برای اینهمه کم کاری در سه سال گذشته چه می تواند باشد ؟
تنها با کمی عقب گرد به سه سال اخیر و وضعیت کنونی، به این نتیجه خواهیم رسید که : هیچکدام از مطالبات حامیان دیروز و منتقدان کنونی برآورده نشده است و حتی شاهد رکود نا امید کننده ای نیز هستیم .
بانوان انتظار داشته اند : این نماینده منتخب، در شورای شهر با داشتن این مسئولیت سنگین ، بیش از اینها در بهبود توسعه شهر ، اثر گذاری خود را در این عرصه ی مهم به نمایش می گذاشت،که متاسفانه سکوت و کم اثر بودن ایشان ایشان در شورای شهر کنونی، جایگاه بانوان و شرایط آنها را به شکلی نا مطلوب و غیر قابل قبول مبدل کرده است.
در آخر انتظار میرفت، حداقل در این ریاست های چرخشی و دوره ای شورای شهر فرصتی یکساله نیز به بانوان این منطقه داده شده بود ، تا به شکل نمادین هم که شده ارزشی به بانوان این منطقه داده میشد .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه