رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
  • کد خبر : ۵۹۳
  • مشاهده :  45 بازدید
  • چاپ خبر : بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در کنگان افتتاح می‌شود

بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در کنگان افتتاح می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در کنگان افتتاح می‌شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از مهر ، احمد بهروزیان‌فر ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت هفته ورزش و تربیت بدنی، اظهار داشت: برنامه‌های ویژه هفته تربیت بدنی در استان از ۱۵مهر آغاز شد و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص برنامه‌های اجرا شده در این هفته گفت: برگزاری جشنواره امید، سلامتی و نشاط ویژه خانواده‌ها و همچنین جشنواره بازی‌های بومی محلی از جمله برنامه‌های این هفته بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به انتظار ۱۱ ساله مردم استان بوشهر برای افتتاح استادیوم ۱۵ هزار نفری شهر بوشهر، افزود: عملیات اجرایی این استادیوم با تاکیدات مسئولان استانی شدت گرفته است و تا پایان سال با تمهیدات صورت گرفته قسمت‌های اصلی تکمیل خواهد شد.

پیشرفت ۷۳ درصدی ورزشگاه بوشهر

بهروزیان‌فرد در خصوص اولویت‌های سال آینده به پیست تارتان و اسکوربرد ورزشگاه اشاره و بیان کرد: این پروژه تا کنون ۷۳ درصد پیشرفت داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ورزشی توجه به بازی‌های بومی و محلی است، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته جشنواره متعدد بازی‌های بومی محلی در سطح استان برگزار شده و همچنین در جشنواره بازی‌های بومی محلی که ماه گذشته در تهران برگزار شد نیز استان بوشهر شرکت کرد و جزو سه استان برتر کشور شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه در خوزستان صنعت به نحوه مطلوبی از ورزش استان حمایت می‌کند، گفت: طرح حمایتی توسط این اداره کل طبق نیازهای هر منطقه تنظیم شده که نه تنها پارس جنوبی بلکه دیگر شرکت‌های بزرگ حاضر در استان برای بهبود ورزش کمک کنند.

اجرای طرح امید و نشاط اجتماعی

وی از اجرای طرح امید و نشاط اجتماعی در استان خبر داد و عنوان کرد: این طرح در نیمه دوم سال اجرا خواهد شد.

بهروزیان‌فرد در خصوص حمایت از باشگاه‌ها با اولویت فوتبال، گفت: به همه تیم‌های فوتبالی که در لیگ‌های برتر کشوری هستند در مجموع یک میلیارد در نیم فصل اول کمک شده است که تاکنون سابقه نداشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به اینکه ورزش استان تنها فوتبال نیست، بیان کرد: کار ورزش و جوانان باشگاه‌داری نیست و از تمامی باشگاه های استان حمایت می‌کند.

فعالیت ۴۳ هیئت استانی

وی با بیان اینکه من وعده‌ای نداده‌ام که عملی نشده باشد، اظهار کرد: وعده من در خصوص شاهین بوشهر با وجود وضعیت بد این باشگاه عملی شد و شاهین احیاء شد بدون اینکه ایجاد بار مالی برای دستگاه ورزش داشته باشد.

بهروزیان‌فر با اعلام این خبر که اکنون ۴۳ هیئت استانی و ۳۸۰ هیئت ورزشی شهرستانی در حال فعالیت هستند، افزود: به ازای هر باشگاه قهرمانی ۱۵ میلیون و هر باشگاه ورزش‌های همگانی ۱۰میلیون تومان تا پایان سال به حسابشان واریز خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه سرانه ورزشی برخی از روستاها به ۰.۸۴ اما در برخی شهرستان‌ها و مرکز استان زیر ۰.۶ است، عنوان کرد: این جای نگرانی دارد، به این دلیل است که اکنون اولویت‌ها به طرح‌های نیمه‌تمام، مراکز شهرستان‌ها و شهر بوشهر خواهد بود.

تجهیز مراکز ورزشی و توسعه فضاهای ساحلی

وی با اشاره به اینکه اکنون ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر با اجرای برخی پروژه‌ها در شان مردم استان شده است، گفت: با تمهیدات صورت گرفته تا سه ماه دیگر استخر کوثر به بهره برداری می‌رسد و استخر خورموج آغاز به کار کرده و اکنون قابل استفاده است.

بهروزیان‌فرد به بهره‌برداری از بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در چند ماه آینده در کنگان اشاره کرد و افزود: این پروژه از مصوبات مقام معظم رهبری بوده است که با مبلغ ۱۵میلیارد تومان و از پیشرفت ۹۰درصدی برخوردار است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با عنوان اینکه اولویت بعدی ما پس از تجهیز مراکز ورزشی و توسعه فضاهای ساحلی است گفت: در این برنامه ریزی توجه به تمامی رشته ها شده است.

 

اخبار مرتبط