رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
  • کد خبر : ۵۸۹۱
  • مشاهده :  403 بازدید
  • چاپ خبر : سهم کنگان از کمک نفت در ورزش

سهم کنگان از کمک نفت در ورزش

به قلم زهرا فاریابی مدیر مجله ورزشی نبض ورزش خلیج نارضایتی‌ مردم کنگان از صنعت نفت در حوزه ورزش چندین سال از حضور مهمان ناخوانده نفت در منطقه کنگان می‎گذرد؛ وجود تاسیسات عظیم نفتی در کنار مردمان خونگرم و مهمان نواز کنگان باعث ایجاد شلوغی، تورم بیش از حد، گرانی مسکن و خیلی از مسائلی […]

به قلم زهرا فاریابی مدیر مجله ورزشی نبض ورزش خلیج

نارضایتی‌ مردم کنگان از صنعت نفت در حوزه ورزش
چندین سال از حضور مهمان ناخوانده نفت در منطقه کنگان می‎گذرد؛ وجود تاسیسات عظیم نفتی در کنار مردمان خونگرم و مهمان نواز کنگان باعث ایجاد شلوغی، تورم بیش از حد، گرانی مسکن و خیلی از مسائلی از این دست که موجبات نگرانی بسیاری برای اهالی کنگان شده و آنها را دچار تشویش کرده است به نحوی که در برهه ای از زمان خیلی از مردمانی که تا دیروز محتاج نان شب نبودند اکنون به سختی نان شب را به خانه می برند.
از دیدگاه شما میزبانی در ورزش طی چندسال گذشته چه دستاورد برای مردم شهرستان کنگان داشته و نگاه مردم به نفت و کمک های نفتی اکنون چطور شده است؟
اگر نیم نگاهی به شهرهای صنعتی کشور بیندازیم می‌بینیم در کنار صنعت کمترین چیزی که عاید مردم آن شهر شده یک ورزشگاه یا حداقل باشگاه ورزشی بوده اما در کنگان که دارای فازهای گازی، پالایشگاه و صنایع پایین دستی بوده هیچگونه توجهی نشده و تنها حاصل میزبانی فقط آورده شدن نام شهر و استفاده از نفتی بودن تیمی دیگر در بین سایر تیم های ورزشی است.
نکته حائز اهمیت و جالب اینجاست که در این مدت هیچ کمک برای ایجاد یک تیم منسجم برای دیده شدن شهر کنگان در حوزه ورزش آن هم در بین رشته های پرطرفدار و کم طرفدار از جمله فوتبال، والیبال،هندبال، بسکتبال یا رشته های فردی نشده تا حداقل یکی از رشته های ورزشی بتواند در لیگ کشوری حضور داشته باشد.
اگر نگاهی به لیگ های مختلف ورزش کنیم می‎بینم هر شهر صنعتی داری تیم هایی در رشته هایی متفاوت داشته باشیم خواهیم دید که هر یک حداقل در یک رشته لیگی در سطح کشور حضور دارند اما سهم کنگان در این سال ها تا به امروز چه بوده؛ هیچ؟!
متاسفانه عملکرد ضعیف نمایندگان در ادوار گذشته در حوزه ورزش و نگاه نامناسب آنها در رواج ورزش در این شهر باعث شد از کمترین امکانات ورزشی محروم باشیم و بعد از این همه سال هنوز که هنوز تیمی در رشته خاصی در سطح لیگ کشوری نداشته باشیم.
تنها تصمیم گیری نمایندگان فقط تغییر مدیریت یا بر سرکار آوردن نفرات خود در سطح اداره ورزش بوده که آن هم نتیجه اش شده این که تاکنون نتوانیم هیچ پیشرفتی داشته باشیم.
نماینده مجلس، فرماندار، مدیران و مسئولین اداره کل ورزش استان و شهر کنگان باید به مدد پیشکسوتان ورزشی شهر نگاهی بلند مدت همراه با برنامه در جهت استفاده بهینه از صنعت نفت در جهت پیشرفت ورزش شهر کنگان داشته باشند تا این شهر هم به مانند سایر شهرهای صنعتی مثل رفسنجان، کرمان، اراک، اصفهان و …. حداقل باشگاهی مناسب یا تیمی در خور شأن شهرش با وجود صنعت عظیم کشور، نفت داشته باشد.
ما نباید دنبال بهانه جویی یا از سر باز کردن کاری که باید طی سال های گذشته انجام می شده و اکنون نشده باشیم؛ ما نباید دنبال تهیه بلیط یا البسه برای تیم های ورزشی باشیم بلکه باید دیدگاه خود را وسیع تر کرده و از هر پروژه بعنوان سرمایه گذار ورزش در سطح کشوری استفاده کنیم.
در آخر باز هم تاکید می کنم که ما نیاز اولیه را داریم و صنعتی و پول برای استفاده بهینه و زیرساخت ورزش برای این شهر وجود دارد فقط و فقط باید برنامه بهتری برای آینده ورزشی و بهینه کنگان ساخته و ایجاد شود که امیدواریم نماینده مجلس با همراهی مسئولین ارشد شهرستان کنگان بتوانند به این مهم دست پیدا کنند و مردم شهر را با آوردن خواسته هایشان خوشحال کنند.

اخبار مرتبط