رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
  • کد خبر : ۵۸۳۸
  • مشاهده :  235 بازدید
  • چاپ خبر : *انباشه شدن زباله های عفونی در بیمارستان کنگان!!!*

*انباشه شدن زباله های عفونی در بیمارستان کنگان!!!*

*انباشه شدن زباله های عفونی در بیمارستان کنگان!!!* 🔹سال هاست که کل زباله های عفونی سطح شهرستان جهت بی خطرسازی و امحاء به بیمارستان کنگان منتقل می شود که با شیوع ویروس کرونا حجم این زباله نیز بیشتر شده است. در حال حاضر بیمارستان کنگان تنها مکان بی خطر سازی زباله های عفونی شهرستان کنگان […]

*انباشه شدن زباله های عفونی در بیمارستان کنگان!!!*

🔹سال هاست که کل زباله های عفونی سطح شهرستان جهت بی خطرسازی و امحاء به بیمارستان کنگان منتقل می شود که با شیوع ویروس کرونا حجم این زباله نیز بیشتر شده است. در حال حاضر بیمارستان کنگان تنها مکان بی خطر سازی زباله های عفونی شهرستان کنگان است و حجم گسترده از زباله های عفونی را پوشش می دهد.
🔹زیرساخت و دستگاه امحاء زباله های عفونی بیمارستان کنگان به علت قدمت و فرسودگی از حیز انتفاع خارج شده است و لذا باید برای نوسازی و یا تهیه دستگاه زباله سوز جدید ( برقی) در این مرکز درمانی اقدامی جدی و موثر انجام گیرد.
🔹بیمارستان کنگان به لحاظ قانونی فقط مکلف به بی خطرسازی و امحاء زباله های عفونی خود می باشد اما در راستای همکاری و در جهت حفظ سلامت عمومی مردم ، کل زباله های عفونی شهرستان را پوشش می دهد. اما دستگاه های امحاء زباله در بیمارستان کنگان بسیار قدیمی و فرسوده شده است.
🔹لازم است که شهرداری های شهرستان، نظام پزشکی و بهداشت و درمان صنعت نفت در استان بوشهر برای تهیه این دستگاه از نوع به روز ( و برقی در صورت موجود بودن در ایران) همت کرده و اقدام عاجل داشته باشند. دستگاه برقی امحاء زباله های عفونی نیاز به گازوئیل و هزینه های این چنینی ندارد.

🔷عدم امحاء این زباله های خطرناک در این شرایط شیوع ویروس کرونا و انباشت این زباله ها در محیط بیمارستان میتواند سلامتی مردم، مراجعان و پرسنل بیمارستان را به خطر بیاندازد.

💫امیدواریم این معضل نیز با چاره اندیشی عاجل مسئولین شهرستان و بیمارستان امام خمینی(ره) هر چه زودتر حل شود و از نگرانی های مردم کاسته شود.

اخبار مرتبط