رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
  • کد خبر : ۵۸۲۲
  • مشاهده :  199 بازدید
  • چاپ خبر : شرحی بر سخنان دردمندانه معاون سیاسی استاندار؛ خودکرده را تدبیر نیست!

شرحی بر سخنان دردمندانه معاون سیاسی استاندار؛ خودکرده را تدبیر نیست!

شرحی بر سخنان دردمندانه معاون سیاسی استاندار؛ خودکرده را تدبیر نیست! ✍🏻مصطفی ارجمند “سال‌ها دولت متهم به گسترش فضای مجازی شد اما امروز می‌بینیم آنچه به نام آن متهم شدیم رقیب به خوبی از آن استفاده می‌کند. ما حامی بسته نشدن واتساپ و تلگرام بودیم و امروز رقیب سیاسی به خوبی و ماهرانه ازتمام کانال‌ها […]

شرحی بر سخنان دردمندانه معاون سیاسی استاندار؛ خودکرده را تدبیر نیست!

✍🏻مصطفی ارجمند

“سال‌ها دولت متهم به گسترش فضای مجازی شد اما امروز می‌بینیم آنچه به نام آن متهم شدیم رقیب به خوبی از آن استفاده می‌کند.
ما حامی بسته نشدن واتساپ و تلگرام بودیم و امروز رقیب سیاسی به خوبی و ماهرانه ازتمام کانال‌ها استفاده می‌کند.
دولت در روایتگری عملکرد خود ناکام ماند و نتیجه آن این شد که جای مدعی و کسی که باید پاسخ دهد عوض شده است.
همواره یک روحیه از دولت‌نهم و دهم گذشته بود که بگوییم “تحریم بر ما هیچ اثری ندارد و ما نیز این قضیه را دنبال کردیم اما چطور می شود تحریم هیچ تاثیر ندارد در حالی که کمر اقتصاد را شکسته است.
کسانی که از زمین خوردن برجام خوشحالی کردند و مانع از تصویب اف ای تی اف شدند امروز سنگ اقتصاد و معیشت مردم را به سینه می‌زنند.”
اینها بخشی از سخنان مجید خورشیدی معاون سیاسی استاندار بوشهر در نشست شورای اطلاع رسانی استان است. سخنانی که حرف دل خیلی از آزاد اندیشان و حامیان دولت روحانی هم بود و امروز رفته رفته رنگ باخته است.
حرف های معاون استاندار بوشهر، واقعیت های امروز و دیروز کشور است اما مخاطب همه این حرف ها، هیچ کس نیست جز خود دولت روحانی و منصوبانش!
آقای خورشیدی از ضعف اطلاع رسانی می گوید اما نمی گوید دولت روحانی برای این بخش مهم و حیاتی خود چند مصوبه احیا کننده داشته و چه گام هایی برای تقویت جایگاه اطلاع رسانی دستگاه های اجراییش برداشته است؟!
سالهاست به این حوزه نقد وارد می شود اما وظیفه تقویت این حوزه با حامیان خانه نشین دولت که نیست با همان هایی است که به نام حامی دولت آمدند و بر کرسی ریاست در بخش های مختلف تکیه زدند!
با جرات می گویم دولت روحانی یکی از مظلوم ترین دولت های انقلاب است؛ چون نه تنها با هجمه نهادهای قدرت در بیرون مواجه بود که منصوبانش از وزرا گرفته تا فرماندار و مدیر اداره شهرستانش هم برایش دلسوزی نکردند!
کافی است فرمانداران و مدیران دولت روحانی را با دولت خاتمی مقایسه کنیم تا بفهمیم کجای معادله سیاست هستیم؛ دولت روحانی با حمایت تام و تمام آزاد اندیشان و اصلاح طلبان ناب کشور وارد عرصه شد اما بخش بزرگی از مدیرانش را با شعار اعتدال، از بدنه مخالفان اصولگرایش برگزید تا امروز در همین استان بوشهر هم کمتر مدیری حاضر باشد تمام قد پای دولت بایستد!
طبیعی است وقتی فرماندار کافشن احمدی نژاد پوش را از دولت قبل با سلام و صلوات بر صدر بنشانی نمی توانی در سختی ها، انتظار حمایت داشته باشی! او آمده تا از این نمد، کلاهی برای فردا ببافد و البته بافته و امروز صداهای حامی دولت در استان به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد.
آنقدری که نهادهای قدرت بیرون دولت در دولت روحانی از ارج و اعتبار برخوردار بوده اند در دولت احمدی نژاد احترام ندیدند. نتیجه این خودشیرینی های سیاسی هم همانی است که امروز می بینیم. تاوان راندن حامیان دولت با چراغ قرمز بیرونی ها و انتصاب مخالفان با چراغ سبز همان ها، نتیجه ای جز وضعیت امروز نباید می داشت و توقعی جز این، خیال خام است.
دولت روحانی از آغاز مسیر را اشتباه برگزید. شترسواری که دولا دولا نمی شود. روحانی باید می دانست مخالفانش با صندلی ریاست، عاشق سیاستش نمی شوند و امروز برای نقد و تاسف و تحسر بسیار دیر است؛ آنهم وقتی مخالفان تا دندان مسلح را جری و موافقان را خانه نشین کردیم. از کوزه همان برون تراود که دروست!

اخبار مرتبط