رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۴
  • کد خبر : ۵۷۶۰
  • مشاهده :  154 بازدید
  • چاپ خبر : آیا با این ترکیب هیئت رئیسه در مجلس شورای اسلامی چالش نفتی فارس و بوشهر به کمیسیون انرژی کشیده میشود؟

آیا با این ترکیب هیئت رئیسه در مجلس شورای اسلامی چالش نفتی فارس و بوشهر به کمیسیون انرژی کشیده میشود؟

زاگرس نشین هایی که سالها در رویای رسیدن به دریا سر میکنند اینار با استراتژی متفاوتی پا به میدان گذاشته اند،آنان پس از آنکه موفق شده اند پست های مهم مدیریتی را در منطقه ویژه پارس جنوبی و در تاسیسات گازی و پتروشیمی منطقه تصاحب کنند برای رسیدن به صندلی ریاست کمیسیون انرژی خیز برداشتند […]

زاگرس نشین هایی که سالها در رویای رسیدن به دریا سر میکنند اینار با استراتژی متفاوتی پا به میدان گذاشته اند،آنان پس از آنکه موفق شده اند پست های مهم مدیریتی را در منطقه ویژه پارس جنوبی و در تاسیسات گازی و پتروشیمی منطقه تصاحب کنند برای رسیدن به صندلی ریاست کمیسیون انرژی خیز برداشتند که در این راه نیز توانستند موفقیت دست پیدا کنند.

جلسات نماینده های استان فارس با وزیر نفت قبل از شروع بکار رسمی مجلس یازدهم توانست خروجی مثبتی برای آنان داشته باشد که ثمره آن جلسات را می توان بر نشستن آقای خرمدل بر صندلی ریاست منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی مشاهده نمود
منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی که سال هاست،سودش اگر برای استان فارس بیشتر از استان بوشهر نبوده کمتر نیز نبوده است.استان فارسی هایی که سال هاست بومی تر از بوشهری ها برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی موجود در جنوب و شمال استان بوشهر،تلقی می شوند.تعداد مدیران و افراد شاغل از استان فارس در این تاسیسات خود شاهدی بر این مدعاست.

طی این هفته فریدون عباسی نماینده شهرستان های کوه چنار وکازرون از استان فارس در مجلس یازدهم و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد با مصاحبه هفته قبل خود با رسانه ها که توانسته بود خبر ساز شود توانست ریاست بر کمیسیون انرژی را بدست گیرد.او در مصاحبه هفته گذشته خود با رسانه ها گفته بود که:
*من شخصاً از وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه می‌خواهم به‌طور مرتب بنده و نمایندگان را چک کنند و حتی مکالمات‌مان را هم شنود کنند. من حتی حاضرم برای این مسئله به این نهادها امضا دهم*
عباسی پس انجام این مصاحبه توانست در رسانه نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد و اکنون توانسته ریاست بر کمیسیون تخصصی در مجلس بدست بگیرد که برای استان های بوشهر و فارس از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار می باشد.
ایشان عضو سپاه پاسداران بوده و ریاست گروه فیزیک دانشگاه امام حسین بر عهده دارد،

اما وقتی به وضعیت نماینده حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر که نام پایتخت انرژی ایران را با خود به یدک می کشد می نگیریم ، می بینیم که دکتر موسی احمدی با تجربه نمایندگی مردم جنوب استان بوشهر در مجلس نهم توانسته است به عنوان نائب رئیس این کمیسیون قرار گیرد.حال آنکه تصور ها بر این بود که ریاست این کمیسیون به ایشان یا به آقای حسنوند رئیس سابق این کمیسیون یا دیگر نمایندگان استان بوشهر می رسد.

آیا با این ترکیب هیئت رئیسه در مجلس شورای اسلامی چالش نفتی فارس و بوشهر به کمیسیون انرژی کشیده میشود؟

کمیسیونی که مردم استان بوشهر با دیدن سطح مجلس یازدهم حساب ویژه ایی بر روی آن باز کرده بودند و تصور میکردند حداقل جایگاهی که در شأن نماینده های نامی استانشان باشد ریاست برچنین کمیسیونی است!

سوالاتی که اکنون ذهن اکثریت مردم استان بوشهر،خاصه مردم جنوب این استان را به خود مشغول کرده است این است که
آیا اینبار استان فارسی ها همانند دهه هشتاد مجددا برای عسلویه و در آمد های آن برنامه ای دارند که با ریاست بر کمیسیون انرژی استارت آنرا زده اند؟
آیا این حجم از مدیران ارشد کارآمد یا ناکارآمد و کارکنان شرکت های گازی و پتروشیمی از استان فارس مقابل جوانان بیکار و نخبگان به حاشیه رانده شده استان بوشهر بویژه در ۴شهرستان جنوبی استان هنوز نتوانسته است خواست ها و اهداف و برنامه ریزی ها انجام شده در استان فارس برای عسلویه و مزایای آن اقناع کند؟

آیا پس از شهرستان های مهر و لامرد در استان فارس که در دوره نمایندگی خود جناب دکتر احمدی به عنوان بومی منطقه عسلویه تلقی شدند ،باید این دوره منتظر اضافه شدن نام شهرستان های دیگر استان فارس به لیست بومیان منطقه عسلویه باشیم؟

باز چه کسانی برای مردم همیشه محروم و مظلوم جنوب استان بوشهر نقشه ها ریخته است؟؟

در پایان باید منتظر ماند و دید که آیا نماینده های استان بوشهر علی الخصوص دکتر شیخ موسی احمدی این بار میتواند دست بالا در مجلس و کمیسیون انرژی بگیرد و مانع از پایمال شدن حق مردم جنوب استان شود.

اخبار مرتبط