رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  • کد خبر : ۵۷۳۰
  • مشاهده :  182 بازدید
  • چاپ خبر : پارک ترافیک و فرهنگ رانندگی

پارک ترافیک و فرهنگ رانندگی

د. * پارک ترافیک و فرهنگ رانندگی* این روزها واژه هایی مثل دموکراسی،حق تقدم،حق الناس.توسعه،فساد و … زیاد به گوش میرسد. برای محقق شدن واژه های مثبت و از بین بردن واژه های منفی نیاز به آموزش و احترام گذاشتن به قانون داریم. مهمترین قوانینی که باید در موردشان آموزش ببینیم و بخوانیم تا بتوانیم […]

د.

*


پارک ترافیک و فرهنگ رانندگی*

این روزها واژه هایی مثل دموکراسی،حق تقدم،حق الناس.توسعه،فساد وزیاد به گوش میرسد.

برای محقق شدن واژه های مثبت و از بین بردن واژه های منفی نیاز به آموزش و احترام گذاشتن به قانون داریم.

مهمترین قوانینی که باید در موردشان آموزش ببینیم و بخوانیم تا بتوانیم به جامعه نظم بدهیم ، قوانین راهنمایی و رانندگی می باشد. قوانین فراگیر و جهانی که اگر به خوبی اجرا شود می تواند در حد بالایی گلایه ها و فشارهای عصبی،تصادفها و خطرات جانی و مالی،ترافیک ها، آسیب های محیط زیستی ورا کاهش دهد.

برای رسیدن به چنین جامعه آرمانی نیازمند یاد دهی و شکوفایی حس مسئولیت از

سنین پایین هستیم. دوران کودکی که درصد زیادی از شخصیت افراد شکل میگیرد.
کودکان امروزی که مردان و زنان آینده هستند.

با صرف چند دقیقه گردش در سطح شهر کنگان به خوبی میتوان به فاصله زیاد فرهنگ رانندگی مردم با شرایط ایده آل و آرمانی که همه ما آرزویش را داریم، پی می بریم.

موتورسوارانی که به سن قانونی نرسیده اند و درک درستی از قوانین راهنمایی و رانندگی و حق تقدم و حقوق شهروندی ندارند تا ماشینهایی که در جهت خلاف رانندگی میکنند و دوبل پارک میکنند و سرعت قانونی در سطح شهر را رعایت نمیکنند. بین خطوط رانندگی نمیکنن و حتی افراد پیاده ای که به خط عبور و مرور و چراغ راهنمایی و … اهمیتی نمی دهند .
تمام این ضعف ها بیانگر این می باشد که ما خوب آموزش نداده ایم وفرزندانمان را خوب تربیت نکرده ایم و اگر اکنون اقدامی در این زمینه انجام ندهیم هیچ وقت به شرایط نرمال و ایده آل نخواهیم رسید. پیشگیری بهتر از درمان است.

نهادهایی همچون آموزش و پرورش، فرمانداری،شهرداری،شورای اسلامی،شورای ترافیک و راهنمایی و رانندگی با کمک خانوادهاو اماده کردن امکانات و بستر لازم از هم اکنون بسیار کارگشاست.اکنون باید به فکر تربیت مردان ، زنان و خانواده های قانونمند آینده باشیم.
از این رو به مسئولین شهر پیشنهاد احداث پارک ترافیک میدهم.
پارک ترافیکی که کمبودش در شهر ما به شدت احساس میشود.
پارک ترافیک به پارک های مینیاتوری که ماکت نیازهای یک شهر را در خود جا داده اند می گویند.
ابعاد کوچیک شده یک شهر که کوچه،میدان،خیابان، بیمارستان،آتیش نشانی و… با تمام علائم رانندگی که هیچ تفاوتی با شکل واقعی خود ندارد و کودکان میتوانند با ماشینهای شارژی یا پدالی و دوچرخه و…در کنار بازی کردن و پر کردن اوقات فراغت خود با آموزش دیدن و یاد گرفتن و آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی از سنین پایین قانونمند شوند تا علاوه بر اینکه بدانند در سطح شهر چگونه باید با مشکلات ترافیکی و عبور و مرور برخورد کنند در آینده هم رانندگان قانونمند و آگاهی شوند .

کشور و شهری میتواند توسعه و پیشرفت کند که شهروندان و مسئولینش به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام گذاشته و آنها را رعایت کنند.

 

به قلم؛ داریوش حسینی کنگانی

اخبار مرتبط