رفتن به بالا
  • شنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
  • کد خبر : ۵۶۷۴
  • مشاهده :  184 بازدید
  • چاپ خبر : به قلم : راضیه محمدی  سهم بومیان منطقه از صنایع موجود ، تقدیم چه کسانی شد؟

به قلم : راضیه محمدی سهم بومیان منطقه از صنایع موجود ، تقدیم چه کسانی شد؟

به نقل از پیام عسلویه  به قلم : راضیه محمدی سهم بومیان منطقه از صنایع موجود ، تقدیم چه کسانی شد؟ مسئولان وقت پاسخگو باشند ! فاصله های شفاف و ملموس موجود ، در بکارگیری بومیان منطقه در این حجم عظیم صنایع همواره دغدغه جوانان و خانواده های مظلومبومی بوده است ، فاصله ای ناعادلانه […]

به نقل از پیام عسلویه 

به قلم : راضیه محمدی

سهم بومیان منطقه از صنایع موجود ، تقدیم چه کسانی شد؟

مسئولان وقت پاسخگو باشند !

فاصله های شفاف و ملموس موجود ، در بکارگیری بومیان منطقه در این حجم عظیم صنایع همواره دغدغه جوانان و خانواده های مظلومبومی بوده است ، فاصله ای ناعادلانه و واضح که درد را به معنای واقعی به تصویر می کشد .

سوال اصلی اینست : چرا باید با وجود این صنایع گسترده و امکان اشتغالزایی باز هم با پدیده ای بنام بیکاری و یا عدم اشتغال درجایگاه مناسب مواجه باشیم ؟

سوالی که در طی سالها هیچ کدام از مسئولان وقت پاسخ مناسبی برای آن نیافته اند .

بطور قطع تبعات توزیع نامناسب شغل در این حجمه عظیم صنعت گریبانگیر جوانان و خانواده های بسیاری شده است ، تبعاتی کهمسببین آن وظیفه پاسخگویی و توجیه وضع موجود را دارند .

عدم رعایت مساله مهم بومی گزینی که امری غیر قابل انکار است ، عدالت را بطور کلی زیر سوال برده است .

و جای بسی تعجب دارد که مسئولان و مدیرانی که ادعای فرهنگ غنی و تشخیص موقعیت و اخذ تصمیمات مناسب را دارند ، چگونه ازاین موضوع مهم غافل مانده اند که در هر سیستمی ، با بکار گیری نیروهای بومی علاوه بر رعایت عدالت شاهد بهره وری نیز خواهیم بودو از بسیاری از هزینه هایی که بکارگیری نیروهای غیربومی به سیستم تحمیل میکند، نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد .

هر چند توزیع نامناسب شغل در بین بومیان منطقه در موارد فراوانی قابل جبران نمی باشد ، اما شایسته است از این پس شاهد اینهمه  نابسامانی ها نبوده  و نظارت ، برخورد و کنترل هر چه بیشتر مسئولین راشاهد باشیم .

لازم به ذکر است بومیان منطقه همچنان به انتظار توجیهی مناسب برای فرصت های شغلی ازدست رفته از جانب مسئولان هستند !

اخبار مرتبط