رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
  • کد خبر : ۵۶۳۸
  • مشاهده :  355 بازدید
  • چاپ خبر : *به بهانه نجومی شدن قیمت ملک و زمین در کنگان*

*به بهانه نجومی شدن قیمت ملک و زمین در کنگان*

*به بهانه نجومی شدن قیمت ملک و زمین در کنگان* *💠رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:* *هرکس یک شب در آرزوى گرانى براى امت من باشد خداوند اعمال چهل ساله او را تباه خواهد کرد.* در این روزهای عزیز ماه مبارک رمضان و شهادت امیرالمومنین (ع) یار و یاور مظلومین ، ایامی که […]

*به بهانه نجومی شدن قیمت ملک و زمین در کنگان*

*💠رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:*

*هرکس یک شب در آرزوى گرانى براى امت من باشد خداوند اعمال چهل ساله او را تباه خواهد کرد.*

در این روزهای عزیز ماه مبارک رمضان و شهادت امیرالمومنین (ع) یار و یاور مظلومین ،
ایامی که باید از عدل علی (ع) ، از امانت داری و پاکدستی این امام بزرگوار درس بگیریم ، ذهنمان درگیر فقر ،گرانی و احتکار بسیاری از افراد این جامعه که اکثریت لباس مسلمانی به تن کرده اند شد.افرادی که شب قدر قرآن بر سر گذاشته تا گناهانشان بخشوده شود. اسم احتکار که می آید ذهنمان به سمت مغازه داری میرود که جنسش عیان است، ولی هیچ کس از گرانی زمین و ملک صحبت نمیکند، گرانی که مسبب بسیاری از مشکلات حال و حاضر جامعه ما مخصوصا در شهر کنگان است . گرانی ای که تشکیل زندگی و داشتن سرپناه برای مردم را دشوار نموده و باعث گردیده بسیاری از جوانان ما قید ازدواج را زده و ناامیدتر از قبل به آینده فکر کنند.شهر کوچکی که بالغ بر ۱۲۰ بنگاه معاملات ملکی و صدها دلال زمین در خود جای داده و در این زمینه رکوردی برای خود ثبت کرده و هیچ نظارتی بر عملکرد این بنگاه ها و افراد وجود ندارد. کسانی که با احتکار ده ها قطعه زمین و قیمت سازی کاذب، موجب گردیده اند که تورم در این صنف از تورم ارز و سکه و… هم پیشی گرفته و علاوه بر گرانی کاذب (گرانی بدون دلیل قانع کننده ) بقیه بازارها را هم تحت تاثیر قرار دهد. رشد ٣٠٠ درصدی قیمت زمین و ملک فقط در یک سال ،
زمین های شهرک هایی که حتی کوچکترین امکانات اولیه و زیر ساخت و دسترسی جاده ای مناسب ندارند و حداکثر ٣٠ درصد آن شهرک ها ساخت شده و مصرف کننده واقعی برای ساخت سرپناه وجود ندارد.

این کار مصداق بارز احتکار و یک کار حرام است و تک تک این افراد که چندین قطعه زمین بدون آنکه نیاز واقعی به آن داشته باشند و فقط به امید گرانی نگهداری کرده اند در مقابل امیدهای از دست رفته ، فقر ،فساد نشات گرفته از ناتوانی تشکیل یک زندگی مشترک و فروپاشی اخلاقیات ، انسانیت ،عدالت،وجدان و شرافت جامعه مسئول هستند.
اگر به دنبال یک جامعه آرمانی هستید، با مردم همانجور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

آش این رفتار به قدری شور گردیده که مردم از دادستانی درخواست دارند هرچه سریعتر در این زمینه وارد عمل شوند، هرچند که اعتقاد داریم این مشکل با فرهنگ سازی و الگو گیری از رفتار معصومین ، بزرگان دین و قرآن قابل حل و فصل میباشد.

عذاب محتکر در آخرت: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: «نگاهى به دوزخ افکندم، درّه‏اى دیدم که میجوشید، (به مالک دوزخ) گفتم: اى مالک! این دره جاى کیست؟ گفت: جاى سه گروه: محتکران، اشخاص دایم الخمر، و دلّالان زنا»

احتکار موجب سقوط خصلت‌های انسانی است: امام علی(ع) می‌فرمایند: «احتکار رذیلت(پستى) است».«احتکار خصلت فاجران است» و «رنج رساندن به مردم از راه احتکار، از خصلت‌هاى مردم جاهل است»

امام موسی کاظم(ع) از پیامبر(ص) روایت می‌کند: «… اگر بنده‏اى به عنوان دزد، به نزد خدا رود، در نظر من بهتر است تا به عنوان «محتکر»، که چهل روز ارزاق را احتکار کرده باشد…»

✍🏻داریوش حسینی کنگانی

اخبار مرتبط