رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۱
  • کد خبر : ۵۵۶
  • مشاهده :  127 بازدید
  • چاپ خبر : مرگ کارگر کنگان براثر نزاع و درگیری در فاز ۱۹

مرگ کارگر کنگان براثر نزاع و درگیری در فاز ۱۹

براثر درگیری‌های فیزیکی جداگانه‌ای که در دو روز گذشته میان کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ کنگان اتفاق افتاده است دو نفر از این کارگران جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش کنگان نیوز، براثر درگیری‌های فیزیکی جداگانه‌ای که در دو روز گذشته میان این دو  کارگر پیمانکاری فاز ۱۹ کنگان اتفاق افتاده است دو نفر از این کارگران جان خود را از دست داده‌اند.
منابع خبری د رگفتگو با خبرنگار ما افزود : ظاهرا این درگیری‌ها در روزهای جمعه و شنبه (۲۴ و ۲۵ مهر ماه) بر سر مسائل جزئی و با جدال‌های لفظی آغاز شده‌اند و در حال حاضر مته‌مان این حوادث توسط عوامل انتظامی بازداشت هستند.

به گفته فعالان صنفی کارگری صرف نظر از اینکه مطابق قوانین جزایی این حوادث برای مرتکبین احتمالی آن‌ها عملی مجرمانه تلقی می‌شود اما واقعیت این است که نمی‌توان تاثیر فشار روانی ایجاد شده برای کارگران پیمانکاری عسلویه را در وقوع این جرائم نادیده گرفت.

به نوشته ی ایلنا، آن‌ها می‌گویند صرف نظر از اینکه در فاز ۱۹ معمولان بد حسابی کافرمایان و پیمانکاران ممکن است پرداخت معوقات مزدی کارگران را تا چند ماه به تاخیر بیندازد، به دلیل اصرار بر هرچه زود‌تر به بهره برداری رسیدن پروژه‌های منطقه فشار کاری این کارگران بسیار زیاد است و در مقابل چه در محیط کار و چه در محل اقامت آن‌ها حداقل امکانات رفاهی وجود ندارد.

در این رابطه بصورت مشخص منابع ما هفته گذشته از شرایط محل ناامن و نامناسب استراحتگاه روزانه و سرویس‌های بهداشتی این کارگران تصاویری را تهیه و در اختیار خبرنگار ما قرار داده بودند.

همچنین پیش از این منابع با انتشار تصاویر دیگری از شرایط نامناسب آشپزخانه‌هایی که در آن‌ها غذای روزانه کارگران عسلویه تهیه می‌شود، خبر داده بودند.

اخبار مرتبط