رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
  • کد خبر : ۵۴۶۶
  • مشاهده :  488 بازدید
  • چاپ خبر : به قلم:راضیه محمدی     ۲۵ فروردین روز ملی منابع انسانی گرامی باد

به قلم:راضیه محمدی ۲۵ فروردین روز ملی منابع انسانی گرامی باد

۲۵ فروردین روز ملی منابع انسانی گرامی باد به قلم : راضیه محمدی به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین چالش های سازمانی حفظ و نگهداری نیروهای انسانی و ایجاد تعهد ، انگیزه و افزایش رضایت شغلی در آنهاست و شاید به همین دلیل است که تا کنون کتاب ها و مقالات متعددی […]

۲۵ فروردین روز ملی منابع انسانی گرامی باد
به قلم : راضیه محمدی
به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین چالش های سازمانی حفظ و نگهداری نیروهای انسانی و ایجاد تعهد ، انگیزه و افزایش رضایت شغلی در آنهاست و شاید به همین دلیل است که تا کنون کتاب ها و مقالات متعددی در این زمینه به رشته تحریر در آمده است و این مهم همواره دغدغه مدیران شایسته در سازمان ها بوده است .
در،صورت عدم توجه مدیران و رهبران سازمانی علاوه بر کناره گیری منابع انسانی مضرات دیگری از جمله کند شدن حرکت رو به جلوی سازمان ، مواجه شدن با چالش زمان بر، در جایگزینی نیروهای جدید و …را به دنبال خواهد داشت .
واضح است که وجود مدیران شایسته همواره موجب نگهداری منابع انسانی شایسته و افزایش انگیزه خواهد شد .
بهترین مدیران از بهترین کارکنان بهره خواهند جست ، کارکنانی که در آنها انگیزه و تعهد ایجاد شده است و نگاه سازمان به آنها به مثابه یک سرمایه ارزشمند است . باتوجه به اهمیت منابع انسانی در سازمان ها ، برای ایجاد بستر مناسب نیاز به هزینه ها ، آموزش های لازم و ایجاد انگیزه مداوم در آنهاست .
برآورده کردن نیاز سرمایه های انسانی امری بسیار مهم است .
مادامی که یک مدیر روی این موارد مهم سرمایه گذاری کرده باشد ، چشم انداز مشترکی با کارکنان خود خواهد داشت و همین اشتراک ، سرعت حرکت سازمان را در رسیدن به هدف اصلی دوچندان خواهد کرد .
و برای داشتن این سرمایه ارزشمند قبل از هر چیز نیاز به مدیرانی توانمند و مشتاق یادگیری در همه زمینه های مدیریت داریم .
روز سرمایه های انسانی ، در سازمان های بزرگ ، شرکت های کوچک ، ادارات و نهادها ، کسب و کار های خرد و کلان و … گرامی باد 🌸

اخبار مرتبط