رفتن به بالا
 • یکشنبه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
 • کد خبر : ۵۴۲۹
 • مشاهده :  707 بازدید
 • چاپ خبر : یادداشت : راضیه محمدی            در سال ٩٩برای کسب و کارهای خود بر مبنای شرایط خاص موجود برنامه ریزی کنید

یادداشت : راضیه محمدی در سال ٩٩برای کسب و کارهای خود بر مبنای شرایط خاص موجود برنامه ریزی کنید

  یادداشت : راضیه محمدی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی در سال۹۹برای کسب و کارهای خود برمبنای شرایط خاص موجودبرنامه ریزی کنید : اگر در فکر شروع یک کسب و کار جدید هستید ، شرایط را به خوبی بسنجید و مطمئن شوید در حین بحران کرونا و حتی پس از فروکش کردن بحران ، در کدام […] 

یادداشت : راضیه محمدی
کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی
در سال۹۹برای کسب و کارهای خود برمبنای شرایط خاص موجودبرنامه ریزی کنید :
اگر در فکر شروع یک کسب و کار جدید هستید ، شرایط را به خوبی بسنجید و مطمئن شوید در حین بحران کرونا و حتی پس از فروکش کردن بحران ، در کدام جنبه های زندگی روزمره افراد تغییرات اساسی مشاهده شده و می شود و این تغییرات باعث بروز کدام تغییرات در عادات نهایی مصرفی افراد شده و خواهد داشت .
روشن است که در سال ۹۹ به علت پایین آمدن قدرت خرید ، افراد تنها اقدام به تامین نیازهای ضروری خود کرده و به ناچار از بسیاری نیازهای ثانویه خود صرف نظر می کنند و طبعا آندسته از کالاهای ضروری که قیمت تمام شده کمتری دارند در این شرایط از محبوبیت بیشتری برخوردارند .
لازم است برای شروع کسب و کار خود در این سال چند نکته کلیدی را در نظر بگیرید :
اگر در کسب و کار خود مستاجر هستید امسال را باید با دقت و احتیاط بیشتری بگذرانید !
با توجه به این نکته مهم که قدرت خرید افراد به مراتب کاهش چشمگیری داشته است و احتیاط افراد مبنی بر اجتناب از ترددهای غیرضروری که مزید بر علت شده است ، خرید های ناگهانی و بدون برنامه قبلی نیز از چرخه اقتصاد و بازار ما تقریبا حذف شده است .
بنابراین کسب و کار مستاجرها به شدت در این بحران تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
برای افرادی که کسب و کارشان در جریان است ضرورت دارد که در این شرایط مشتریان خود را به نحوی معقول حفظ کنند.
“راه های ارتباطی فروش های اینترنتی خود را تا حد ممکن بر مشتریان خود بگشایید و به طور منظم پاسخگوی مشتریان خود باشید .”
پرهیز از ریسک در جنبه های مختلف کسب و کار و ترسیم چشم انداز وسیع و مناسب نیز در این شرایط اهمیت فراوانی دارد .
البته کسب و کارهای نوین همیشه دارای استراتژی های ازپیش تعیین شده برای گذر از شرایط بحرانی هستند ،” نقشه استراتژی کسب و کار برای خود ترسیم کنید” چه بسا که شرایط کنونی و تعطیلی بازار بهترین فرصت برای خلق یک استراتژی پویا و موفق توسط صاحبان کسب و کارهاست .
ودر آخر سرمایه در گردش بالا که نیاز اساسی کسب و کارها در هر شرایطی بوده است در سال ۹۹ و با توجه رکود بازار و نابسامانی های اقتصادی موجود بیش از پیش احساس می شود . پر واضح است که در شرایط بحران ، سرمایه در گردش کمک شایانی به پویایی کسب و کارها خواهد کرد .

اخبار مرتبط