رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
  • کد خبر : ۵۴۲۶
  • مشاهده :  739 بازدید
  • چاپ خبر : تصمیم های نسنجیده در گشایش ادارات و بانکها و موسسات دولتی و همراهی بخش های  مختلف خبری

تصمیم های نسنجیده در گشایش ادارات و بانکها و موسسات دولتی و همراهی بخش های مختلف خبری

*تصمیم های نسنجیده در گشایش ادارات و بانکها و موسسات دولتی و همراهی بخش های مختلف خبری/در صورت تشدید بحران شیوع ویروس کرونا در کشور مسئولیت این گونه تصمیم ها به عهده کیست ؟* 📝مصطفی آذرگون در حالیکه سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور کماکان ادامه دارد و چند هفته ای بود که با […]

*تصمیم های نسنجیده در گشایش ادارات و بانکها و موسسات دولتی و همراهی بخش های مختلف خبری/در صورت تشدید بحران شیوع ویروس کرونا در کشور مسئولیت این گونه تصمیم ها به عهده کیست ؟*
📝مصطفی آذرگون
در حالیکه سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور کماکان ادامه دارد و چند هفته ای بود که با عمل به توصیه های کارشناسان حوزه سلامت مانند قرنطینه خانگی و منع آمد و شد های غیر ضروری درون و برون شهری شاهد کند شدن سرعت پیشرفت این ویروس بوده یم. اما امروز با از سرگرفته شدن فعالیت ادارات، بانک ها و موسسات دولتی رفت و آمد های فراوانی در تمامی شهر های کشور انجام پذیرفت بطوریکه در پاره ای از کلان شهرها از جمله کلان شهر تهران مردم شاهد ترافیک های چند کیلومتری بودند.
باتوجه به فراگیر شدن این ویروس در سطح کشور باید منتظر عواقب تصمیم گرفته شده نسبت به بازگشایی ادارات و بانک ها در این سطح ،طی روزهای آینده باشیم.
اما منشأ این تصمیم های نسنجیده در سطح اجرایی کشور در کجاست ؟
آیا واقعا تصمیم به بازگشایی ادارات و بانک بر مبنای نظریه کارشناسان حوزه سلامت بوده است؟
علاوه بر آنچه که گفته شد بخش های مختلف خبری صدا و سیما گزارش هایی را امروز تهیه و پخش کردند که خود جای تعجب است،خبرنگاران صدا و سیما در سطح خیابان ها و بازار ها مشغول تهیه گزارش و مصاحبه با کسبه بازار بودند که چرا مغازه ها و غرفه های خود را گشوده اند؟ و همچنین شکوه و گلایه از کسبه.و غرفه داران که ممکن است با این کار جان خودتان و خانواده تان و چندین نفر دیگر را به خطر بیاندازید.
اما باید خطاب به تهیه کنندگان گزارشات بخش های خبری گفت شکوه و گلایه اصلی را باید از اتخاذ کنندگان تصمیم به بازگشایی ادارات و بانک ها و موسسات دولتی انجام دهید.
وقتی که دولت اقدام به بازگشایی نهاد های تحت امر خود می کند و بانک ها همچون گذشته طی رویه عادی ماسبق به فعالیت های خود را آغاز می کنند باید از کسبه ای تعطیلی غرفه ها و مغازه هایشان طلب کنیم که هر کدام از آنان بطور قطع و یقین چندین چک وصول نشده به دست طلب کاران خود دارند و با هزاران مشکلی که اکنون برای آنها ایجاد شده است دست و پنجه نرم می کنند و در آینده ای نچدان دور مشکلات آنها فزونی می یابد و شاهد آن خواهیم بود که همین کسبه و بازاریان موظف به پرداخت مالیات های چند میلیونی به دولت هستند.
از کجا و چگونه این مبالغ مالیات را به حساب ادارات مالیاتی پرداخت کنند؟

آیا تصمیم امروز دولت ،بحران ایجاد شده شیوع ویروس کرونا در سطح کشور را تشدید خواهد کرد ؟
آیا این تصمیم بر مبنای عقلانیت و نظرات کارشناسی شده در حوزه سلامت و با بررسی های دقیق داده های علمی بدست آمده جهت جلوگیری از رشد و توقف این ویروس گرفته شده است؟
سوالات فراوانی وجود دارد که باید با نتایج بدست آمده در روز های آتی در جست و جوی پاسخ به آنها برآمد.
در پایان امیدواریم با لطف و توفیقات الهی هر چه زودتر ایران اسلامی عزیز مان عاری از این ویروس بحران آفرین شود و مسئولین خصوصا دولت محترم با اتخاذ تصمیم های عاقلانه و کارشناسی شده و در پیش گرفتن روحیه صداقت در پیشگاه ملت، گام های موثری را جهت بر طرف ساختن مشکلات بوجود آمده ناشی از بحران کنونی بردارد.

اخبار مرتبط