رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
  • کد خبر : ۵۳۹۹
  • مشاهده :  1174 بازدید
  • چاپ خبر : نقش زنان کارآفرین در توسعه جامعه

نقش زنان کارآفرین در توسعه جامعه

موانع و مشکلاتی که زنان همواره در مسیر اشتغال با آنها روبرو هستند را بیشتر بشناسیم و جهت رفع این موانع تلاش کنیم. برای موفقیت و توسعه جوامع مختلف ابتدا باید میزان نقش مستقیم زنان در اشتغال آن جامعه مشخص شده و اینکه آن جامعه تا چه اندازه به این مهم اعتبار بخشیده است قابل […]

موانع و مشکلاتی که زنان همواره در مسیر اشتغال با آنها روبرو هستند را بیشتر بشناسیم و جهت رفع این موانع تلاش کنیم.
برای موفقیت و توسعه جوامع مختلف ابتدا باید میزان نقش مستقیم زنان در اشتغال آن جامعه مشخص شده و اینکه آن جامعه تا چه اندازه به این مهم اعتبار بخشیده است قابل سنجش باشد .
قطعاً نگاه موشکافانه هر تحلیلگری از این نکته بازنخواهد ماند که اخیراً توجه ویژه ای در امر توسعه به سمت زنان بوده است .
بسیار زنانی بوده اند که با وجود تمام محدودیت ها پروژه های عظیمی را به سرانجام رسانده اند و کارآفرینان مطرح و قابلی بوده اند.
برای دستیابی به این مهم لازم است در ابتدا زنان کشورمان توانایی ها و استعدادهای خود را باور کرده و سپس قدم به این مسیر بگذارند.
زنان همواره نقش بسزایی در حمایت از تولید ملی داشته و دارند و به موازات جدی تر گرفتن این نقش جایگاه جامعه ما هم در سطح بین المللی جایگاه بهتری خواهد بود، پس لازم است به زنان به عنوان نیروهای فعال و تاثیر گذار در امرتوسعه جامعه توجه شود.
زنان زیادی هستند که با یک تنور ساده یا یک چرخ خیاطی فعالیت خود را آغاز کرده و در ادامه به کارآفرینان بزرگی تبدیل شده اند که چرخه اقتصاد کشور را زیرو رو کرده اند.
در ایران حتی زنانی هستند که حتی به حوزه ساخت و سازهای انبوه نیز وارد شده و در این راه موفق بوده اند .
با حمایت از مشاغل هرچند کوچک و با هموار کردن مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای زنان ، این جسارت را در آنها بوجود بیاوریم تا به طور مداوم و مستمر در امر توسعه سهیم باشند.
هرچند در دو دهه اخیر به مراتب نقش سازنده زنان در ایجاد اشتغال و کارآفرینی به خوبی مشهود است اما باز هم این قشر، نیازمند توجه و کمک بیشتری ازجانب مسئولین هستند . چه بسا که با توجه بیشتر دولت و مسئولین به زنان در این امر علاوه بر رشد و شکوفایی اقتصادی ، شاهد رشد فرهنگی نیز خواهیم بود .
زنانی که در اقتصاد کشورشان سهیم می شوند زنان قدرتمندی هستند که جامعه همیشه به آنها نیازمند است .
امید است شاهد توجه هر چه بیشتر و مستمرتر به این قشر فعال و سازنده باشیم.

به قلم راضیه محمدی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه