رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
  • کد خبر : ۵۳۸۵
  • مشاهده :  770 بازدید
  • چاپ خبر : شیربیگی: سال جدید را نسبت به ۹۸ بهتر آغاز خواهم کرد

شیربیگی: سال جدید را نسبت به ۹۸ بهتر آغاز خواهم کرد

کاندیدای ایرانی برتر فوتسالیست زن جهان می‌گوید: لژیونرشدن آن هم در اروپا مسیر پیشرفت فوتبال زنان ایران است اما هدف من نیست چون ترجیح می‌دهم در کنار خانواده‌ام باشم. سارا شیربیگی در گفت‌وگوی اختصاصی با “کنگان نیوز” از اینکه نامش در بین ۱۰ بازیکن برتر فوتسال جهان قرار گرفته ابراز خرسندی کرد و از کسب […]

کاندیدای ایرانی برتر فوتسالیست زن جهان می‌گوید: لژیونرشدن آن هم در اروپا مسیر پیشرفت فوتبال زنان ایران است اما هدف من نیست چون ترجیح می‌دهم در کنار خانواده‌ام باشم.

سارا شیربیگی در گفت‌وگوی اختصاصی با “کنگان نیوز” از اینکه نامش در بین ۱۰ بازیکن برتر فوتسال جهان قرار گرفته ابراز خرسندی کرد و از کسب این افتخار برای کشورش خوشحال است.
گفت‌وگوی دی‌اسپورت را با این دختر اسلام‌آبادی و خانم گل فوتسال آسیا در زیر بخوانید:
از افتخارات و قرار گرفتن نامت در بین برترین‌های جهان بگو؟
من از سال ۸۹ به صورت حرفه‌ای فوتبالم را آغاز کردم و در سال ۹۲ پیراهن تیم ملی فوتسال را برتن کرده‌ام که در این مدت توانستیم ۲ دوره قهرمان آسیا، سومی المپیک داخل سالن، چهارمی جهان را کسب کنیم و من هم در این مدت یک دوره خانم گل آسیا شدم و در ایران انشالله با امسال پنجمین سال خانم گلی لیگ برتر در لیگ برتر را هم در کارنامه خود به ثبت خواهم رساند که کاندای برترین‌های جهان را نیز باید به آن افزود.
چه شد امسال در تیم هیئت فوتبال خراسان قرار گرفتید؟
من باتوجه به رزومه‌ای که در سال‌های گذشته کسب کردم مدنظر مسئولین فوتسال این استان قرار گرفتم و از آنجا که شنیده بودم این استان نسبت به سایر شهرهای دیگر بیشتر به ورزش زنان اهمیت می‌دهد برای همین هئیت فوتبال خراسان را برای ادامه کارم انتخاب کردم که خدا را شکر همان چیزی که شنیدم هم شد و توانستم امسال هم موفقیتی دیگر را به لطف خدا به کارنامه‌ام اضافه کنم. امیدوارم تمامی استان‌های دیگر بتوانند به مانند خراسان شرایط ورزش بانوان را برای کسب افتخارات بیشتر فراهم بیاورند.
به نظر شما برای حرفه‌ای شدن ورزش زنان علی‌الخصوص فوتبال و فوتسال در ایران باید چه تمهیداتی انجامید؟
به نظرم باید پوشش خبری تصویری مناسبی از فوتبال و فوتسال شود؛ وقتی ما با حجاب و پوشش کامل در حال بازی هستیم چه اشکالی دارد که هواداران بتوانند از خانه به تماشای بازی‌های ما بنشینند. مطمئنا وقتی بازی‌های ما پخش شود بالطبع حامیان مالی و اسپانسرهای بیشتری برای حمایت تیم‌ها پاپیش خواهند گذاشت و انگیزه‌ بهتری برای دیده شدن تبلیغات مجموعه‌شان برایشان ایجاد می‌شود.
حالا با این اوصاف نسبت به شروع فوتسال شما فوتبال و فوتسال ما پیشرفتی داشته است؟
بله، نسبت به سال‌های قبل ما خیلی حرفه‌ای‌تر شدیم ولی باز هم برای بهتر شدن در فوتسال و فوتبال نیاز به حمایت بیشتری از  سوی مسئولین داریم.
در تیم ملی چطور، آیا پیشرفت خوبی داشته‌ایم؟
بهتر از قبل شده‌ایم اما امکانات‌مان با توجه به اینکه تیم اول آسیا هستیم کم است، ایران حتی نسبت به ضعیف‌ترین تیم‌های آسیایی هم امکاناتش کمتری دارد با وجود آنکه از حیث کادرفنی و مربیگری در جمع بهترین‌ها هستیم و استعدادهای خوبی در فوتسال ایران حضور دارند. وقتی ۹ماه از هیچ اردو و تمرینی خبری نیست طبیعتا بازیکنان در ادامه دچار مشکل از لحاط کسب موفقیت خواهند شد و این نشان از بی‌برنامگی است.
به نظرت مشکل از کجاست؟

وقتی یک تیم قهرمان می‌شود آن هم در شرایطی که از بهترین‌ها و پراستعدادترین‌ها بهره می‌برد باید توقعاتش بالاتر برود و نباید فقط به جایگاه قهرمانی در آسیا فکر کند بلکه باید دیدگاه جهانی داشته باشد و با توجه به توقعاتش امکانات مناسب را فراهم آورد نه آنکه منتظر دوره بعدی آسیا باشد.

انتظارات سارا شیربیگی از خودش چیست؟
زمانی که وارد ورزش آن هم فوتسال شدم می‌دانستم راهی که انتخاب کرده‌ام همیشگی است و برای بهتر شدن هر روز باید تلاشم را بیشتر از قبل کنم و از حالا بعد از خانم گلی در این فصل به بهتر بودنم در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ فکر می‌کنم.
فکر می‌کنی لژیونر شدن در دیده شدن شما و بازیکنان زن در آینده تاثیرگذار است و آیا خودت هم به لژیونر شدن فکر می‌کنی؟
لژیونرشدن آن هم در اروپا مسیر پیشرفت فوتبال زنان ایران را تغییر خواهد داد اما این هدف اصلی من در آینده نیست چون ترجیح می‌دهم در کنار خانواده‌ام باشم تا اینکه در کشور دیگر بازی کنم.
حرف آخر، این روزها بیماری کرونا همه زندگی‌ها را مختل کرده و شما در این مدت چه می‌کنید؟
دقیقا همین‌طور است و ما بازی رفت پلی‌آف را انجام دادیم و باید تا پایان فروردین منتظر دیدار برگشت باشیم که در این مدت متاسفانه بدن‌هایم دچار افت خواهد شد؛ اما مهمتر از این نگرانی مردم کشورم است که امیدوارم در سال جدید همه دست به دست دهیم تا این بیماری ریشه کن شود.

اخبار مرتبط