رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۷
  • کد خبر : ۵۲۶
  • مشاهده :  30 بازدید
  • چاپ خبر : ارائه آموزش‌های تخصصی فنی حرفه‌ای به یک‌هزار جوان کنگانی

ارائه آموزش‌های تخصصی فنی حرفه‌ای به یک‌هزار جوان کنگانی

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان از ارائه آموزش‌های تخصصی فنی حرفه‌ای به یک‌هزار جوان کنگانی خبر داد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بهرام مکاری‌پور در نشست با رئیس اداره آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: فقدان مهارت‌های کسب و کار و کارآفرینی یکی از چالش‌های جدی و اساسی در بازار کار است که ضروری است با برنامه‌ریزی منسجم و ارایه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز در توانمندسازی نیروی کار و شاغلان گام‌های اساسی برداشته شود.

وی افزود: در این راستا این مرکز با برپایی دوره‌های آموزشی در سال‌های گذشته گام‌های مهمی برداشته که این روند در سال جاری با اضافه شدن حرفه‌های جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت.

مکاری‌پور از ارائه آموزش‌های تخصصی فنی حرفه‌ای به یک‌هزار جوان کنگانی خبر داد و اضافه کرد: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از هزار نفر از خدمات مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع بهره‌مند شدند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان بیان داشت: این آموزش‌ها در بخش‌های مختلف و مراکز ثابت شهری، کارگاه جوار دانشگاهی، پادگان‌ها، کارگاه‌های روستایی و کارگاه صنایع به جوانان و علاقمندان جویای کار ارایه شده است.

وی ادامه داد: این مرکز در بخش روستایی نیز بر اساس بررسی‌های کمیته نیاز سنجی آموزشی شهرستان دوره‌های مهارتی برگزار کرده است که اعم این آموزش‌ها در راستای تفاهم‌نامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

مکاری‌پور گفت: عمده دوره‌های این مرکز در شش ماهه نخست سال جاری در حرفه‌های رایانه، برق صنعتی، کشاورزی، عمران و تاسیسات برگزار شده که بر اساس نیاز شهرستان حرفه‌های جدیدی در راستای توانمند سازی نیروی جوان و بالابردن مهارت شاغلان به آنها اضافه شده است.

اخبار مرتبط