رفتن به بالا
  • یکشنبه - 26 آذر 1396 - 09:36
  • کد خبر : ۵۰۹۶
  • مشاهده :  523 بازدید
  • چاپ خبر : ترفندهایی ساده برای این که بیشتر آب بنوشیم

ترفندهایی ساده برای این که بیشتر آب بنوشیم

یکی از بزرگترین دلایل مصرف ناکافی از آب این است که به سادگی آن را نادیده گرفته و درباره آب فکر نمی کنید. امروزه، زندگی پر مشغله بیشتر افراد موجب می شود تا بدون این که متوجه شوند، ساعت ها را بدون نوشیدن آب سپری کنند.

کنگان نیوز به نقل از عصر ایران، یکی از بزرگترین دلایل مصرف ناکافی از آب این است که به سادگی آن را نادیده گرفته و درباره آب فکر نمی کنید. امروزه، زندگی پر مشغله بیشتر افراد موجب می شود تا بدون این که متوجه شوند، ساعت ها را بدون نوشیدن آب سپری کنند.

بخش اعظم بدن انسان از آب تشکیل شده است و بر همین اساس بدن انسان برای ارائه عملکرد درست خود به میزان کافی از این مایع نیاز دارد.

ترفندهایی ساده برای این که بیشتر آب بنوشیم 

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "گورمندایز"، احتمال این که روزانه به میزان کافی آب مصرف نکنید، زیاد است و این می تواند پیامدهای جدی برای سلامت شما به همراه داشته باشد. اما با چند ترفند ساده می توانید میزان نوشیدن مایع حیات را افزایش دهید.

یک بطری اب در نزدیکی خود داشته باشید

یکی از بزرگترین دلایل مصرف ناکافی از آب این است که به سادگی آن را نادیده گرفته و درباره آب فکر نمی کنید. امروزه، زندگی پر مشغله بیشتر افراد موجب می شود تا بدون این که متوجه شوند، ساعت ها را بدون نوشیدن آب سپری کنند.

برای ایجاد تغییر در این شرایط تنها کافی است دسترسی خود به آب را تسهیل کنید و به عنوان مثال همواره یک بطری پر از آب روی میز خود داشته باشید، یک بطری پر از آب در یخچال نگهداری کنید تا در هر لحظه بتوانید از آن استفاده کنید، یا یک بطری آب را همواره در کیف خود حمل کنید تا همواره در دسترس شما قرار داشته باشد.

شمارش لیوان های آب مصرفی را داشته باشید

آیا قانون نوشیدن هشت لیوان آب در روز را به یاد دارید؟ متاسفانه، در زمینه نوشیدن آب یک قانون ساده که برای همه قابل اعمال باشد، وجود ندارد، زیرا نیاز بدن انسان به آب با عوامل مختلفی، مانند مکان زندگی، وزن، این که چه کاری انجام می دهید، و یا چه غذایی می خورید، ارتباط دارد. به عنوان مثال، اگر در مکانی گرم زندگی می کنید و فعالیت های ورزشی یا جسمانی زیادی انجام می دهید باید مصرف آب خود را افزایش دهید.

آب نوشیدن را به بخشی از روتین زندگی خود تبدیل کنید

نوشیدن یک لیوان آب هنگام صبح، هر زمان که از پشت میز خود بلند می شوید و به دستشویی می روید، به همراه وعده های غذایی، و یا هر لحظه ای دیگری مانند این در برنامه روزانه خود را به یک عادت تبدیل کنید تا از فواید تامین آب مورد نیاز بدن بهره‌مند شوید.

طعم دلخواه خود را به آب اضافه کنید

اگر تمایلی به نوشیدن آب ساده ندارید و این کار انگیزه ای در شما ایجاد نمی کند، می توانید طعم دلخواه خود را از طریق مواد طبیعی به آن اضافه کنید. این می تواند در قالب افزودن آب میوه ها یا سبزیجات یا خود آنها، مانند لیمو، خیار، توت فرنگی، یا نمونه هایی گیاهی مانند نعناع، ریحان یا اسطوخدوس به آب باشد.

از تایمر استفاده کنید

اگر حتی زمانی که لیوان یا بطری آب در نزدیکی شما قرار دارد همچنان در نوشیدن منظم آب با مشکل مواجه هستید می توانید از یک تایمر روی تلفن همراه یا ساعت خود استفاده کنید تا هر یک یا دو ساعت یک بار به شما یادآوری شود باید آب بنوشید. بر همین اساس می توانید از فشار نوشیدن مقدار زیادی آب در یک وعده نیز جلوگیری کرده و همواره آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

مواد غذایی با محتوای آب زیاد مصرف کنید

نوشیدن آب تنها راه برای تامین آب مورد نیاز بدن نیست و از طریق غذاهای مصرفی نیز می توانید بخشی از آن را تامین کنید. بسیاری از میوه ها و سبزیجات سرشار از آب هستند، که از آن جمله می توان به خیار، کرفس، اسفناج، توت فرنگی، پرتقال و … اشاره کرد. بر همین اساس، گزینه های بسیاری در اختیار شما قرار دارند.

به جای مصرف تنقلات شور می توانید یک ماده غذایی با محتوای آب زیاد را به عنوان میان وعده مصرف کنید، که به تامین آب مورد نیاز بدن و احیای ذخایر آن کمک می کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه