رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۲
  • کد خبر : ۵۰۹
  • مشاهده :  62 بازدید
  • چاپ خبر : خواستار تسریع در تکمیل اتوبان کنگان – دوراهک شدند

خواستار تسریع در تکمیل اتوبان کنگان – دوراهک شدند

بمنظور بحث و بررسی پیرامون آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه احداث بزرگراه کنگان- دوراهک قطعه ۲ و ۳ جلسه ای به ریاست عباس جمشیدی فرماندار ، نمایندگان سازمان منطقه ویژه و راه و شهرسازی در فرمانداری کنگان تشکیل شد.

در این جلسه فرماندار کنگان ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه استاندار محترم به بحث و تکمیل جاده کنار گذر کنگان ، بر نقش شهرستان کنگان به عنوان میزبان صنایع نفت و گاز تاکید نمودند.

عباس جمشیدی گفت: با توجه به افزایش ناگهانی و فوق العاده  جمعیت شهر  و حضور بیش از ۳۰ هزار نفر نیروی شرکتی و وابسته به صنایع نفت و گاز این شهر ، به شهر خوابگاهی مبدل ساخته و این نگرانی بیش از حد مردم را آزرده.

وی افزود: پروژه مذکور بیش از ۴ سال است که معلق مانده و گاه و بیگاه هم تعطیل شده و با توجه به همکاری بسیار بالای مسئولین استانی- شهرستانی و مردم نجیب و شریف منطقه کنگان  توقع اینست که سازمان منطقه ویژه و مسئولین نفتی بفکر تقویت و اصلاح زیر ساخت های اساسی این شهرستان بویژه در زمینه راهسازی باشند و می طلبد با تعامل و هم یاری مشکل اساسی شهرستان مرتفع شود.

به گزارش کنگان نیوز، عباس جمشیدی در ادامه جلسه خواستار تسریع در انجام لایه آسفالت نهایی ، علائم و گاردریل قطعه ۲ کنگان بر اساس اولویت و بهره برداری آن شدند.

در این جلسه مهندس قاسم مباهات رئیس اداره راه و شهرسازی کنگان گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه توضیحاتی را ارائه و بر ضرورت اجرای فاز ۲ و ۳ بزرگراه تاکید نمودند.

نماینده سازمان منطقه ویژه هم گزارشی از آخرین وضعیت پروژه از پرداخت مطالبات باقی مانده به پیمانکار پروژه و تصویب و جذب اعتبار مجدد برای ادامه پروژه مطالبی را ارائه نمودند.

وی بر لزوم استفاده بهینه از امکانات و زیر ساخت های موجود بر اجرای لایه آسفالت نهایی لایه دوم و قطعه ۲ و اتصال آن به قطعه اول خبر دادند.

پروژه فوق در ۳ قطعه به طول ۳۱ کیلومتر، اعتبار کنونی پروژه ۴۲۰ میلیارد ریال است که پیگیری لازم برای جذب ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر در دست انجام است.
لازم به ذکر است قطعه ۱ پروژه به طول حدود  5/9 کیلومتر از ضلع شرقی روستای قلعه میان تا ضلع شرقی شهرک معلم (محله اختری ها) به اتمام رسیده و ضمن تکمیل کل ابنیه فنی پروژه شامل ۷۰ پل ، کار لایه آسفالت اول پروژه هم در محدوده شهرستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است.

 

اخبار مرتبط