رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • کد خبر : ۵۰۸۱
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : سی‌ان‌بی‌سی: عدم تایید توافق هسته‌ای بر بازار نفت تاثیرگذار است

سی‌ان‌بی‌سی: عدم تایید توافق هسته‌ای بر بازار نفت تاثیرگذار است

کنگان نیوز: شبکه سی ان بی سی با اشاره به رویکرد رئیس‌جمهور آمریکا در قبال برجام گزارش داد: اگر کاخ سفید از تایید توافق هسته‌ای سر باز زند، این کار می‌تواند بازارهای جهانی نفت را تکان دهد.

کنگان نیوز: شبکه سی ان بی سی با اشاره به رویکرد رئیس‌جمهور آمریکا در قبال برجام گزارش داد: اگر کاخ سفید از تایید توافق هسته‌ای سر باز زند، این کار می‌تواند بازارهای جهانی نفت را تکان دهد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی ان بی سی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را توافقی بد و مایه شرمساری آمریکا می‌داند، ممکن است در ۱۵ اکتبر پایبندی ایران به توافق را تایید نکند. این کار آینده توافق را دچار تردید خواهد کرد.
 
اگر کاخ سفید توافق هسته‌ای را تایید نکند، شرکت بین المللی آر بی سی کپیتال مارکت به سرمایه گذاران هشدار خواهد داد که قیمت‌های نفت افزایش خواهد یافت.
 
رئیس جمهور ترامپ قرار است روز پنج شنبه ۱۲ اکتبر یک سخنرانی کلیدی درباره سیاست ایران داشته باشد، از این رو تحلیگران این شرکت بین المللی این سخنرانی را از نزدیک دنبال خواهند کرد تا ببینند تصمیم ترامپ درباره توافق هسته‌ای چه خواهد بود.
 
برخی ارزیابی‌ها حاکی از آن است که احتمالا ترامپ دست به اقدامی خواهد زد که به نابودی این توافق که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما حاصل شد، بینجامد. توافقی که رفع تحریم‌ها علیه ایران در ازای محدودیت برنامه هسته‌ای این کشور را در پی داشت.
 
حلیمه کرافت، تحلیگر ارشد آر بی سی کپیتال مارکت به سی ان بی سی گفت که آنچه در هفته جاری روی خواهد داد می‌تواند یک تحول بسیار مهم باشد.
 
همچنین یک مقام ارشد آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته است که انتظار می‌رود ترامپ یک استراتژی گسترده‌تر را نیز ارائه دهد که شامل تقابل بیشتر با ایران خواهد بود.
 
کرافت در ادامه گفت: از نظر من بازار نفت تحت تاثیر خواهد بود چرا که ممکن است تحریم‌هایی بازگردانده شود که از کشورها می‌خواهد خرید نفت خود از ایران را کاهش دهند. چنین اقدامی مانع از این می شود که شرکت‌های خارجی در بخش صنعت نفت در ایران سرمایه‌گذاری کنند.
 
براساس این گزارش، یک سال پس از گذشت رفع تحریم‌های ایران، این کشور روزانه ۲.۲ میلیون بشکه نفت صادر می‌کند اما وضع تحریم‌های جدید می‌تواند این بازار را تحت تاثیر قرار دهد.
 
به گفته حلیمه کرافت، آنچه در اینجا اهمیت دارد، این است که مشخص شود کاخ سفید تا چه اندازه می‌خواهد شرکت‌های خارجی را از ایران دور نگه دارد. دولت آمریکا می‌تواند این شرکت‌ها را تهدید کند که اگر با ایران تعامل کنند ممکن است برای همیشه از بازار آمریکا محروم شوند و این یک مشکل بزرگ است.

اخبار مرتبط