رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
  • کد خبر : ۵۰۶۰
  • مشاهده :  172 بازدید
  • چاپ خبر : ارائه خدمات رایگان در کلینیک تخصصی دیابت کنگان

ارائه خدمات رایگان در کلینیک تخصصی دیابت کنگان

کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: بیش از ۵۵۰ نفر از بیماران دیابتی در شهرستان کنگان ضمن مراجعه به کلینیک تخصصی دیابت شهرستان، تحت پوشش این کلینیک قرار گرفتند.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: کلینیک تخصصی دیابت کنگان سال ۹۴ در درمانگاه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افتتاح و کلیه خدمات توسط پزشکان داخلی به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد و تاکنون به ۵۵۰ بیش از بیمار دیابتی خدمات ارایه شده است.
وی تصریح کرد: خدمات ارایه شده در این کلینیک تخصصی دیابت شهرستان کنگان شامل سونوگرافی، ام آر ای، اکو قلب، نوار قلب، سی‌تی‌اسکن، آزمایش‌ها، ویزیت کلیه و مجاری ادراری، ویزیت توسط متخصصین قلب و چشم، انجام تست ورزش و سایر خدمات پاراکلینیکی می‌باشد که از طریق ارجاع به‌صورت رایگان جهت بیماران انجام می‌شود.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اضافه کرد: پذیرش بیماران شنبه هر هفته با ارجاع تخصصی از سوی مراکز جامع خدمات سلامت به کلینیک صورت می‌پذیرد. وی خاطرنشان کرد: این خدمات جهت شهروندان جم، دیر، عسلویه، پارسیان نیز طی هماهنگی‌های انجام‌شده به همان شکل انجام می‌شود. کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان کنگان بیان کرد: دیابت شایع‌ترین بیماری غدد متابولیک و غیر واگیر است که به دلیل هزینه‌های درمانی بالا به‌عنوان معضل اجتماعی و اقتصادی مطرح است.
اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: این بیماری بیشتر افراد ۳۰ تا ۶۵ ساله را درگیر می‌نماید و انتظار می‌رود در ایران تا سال ۱۴۰۴ از هر ۷ نفر یک نفر مبتلابه انواع دیابت می‌شود.
وی تصریح کرد: این بیماری در ابتدا هیچ علایم واضحی ندارد و افراد از بیماری خود بی‌خبرند.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: اهمیت شناسایی و غربالگری افراد به‌ظاهر سالم در این است که با شناسایی بیمار در هر مرحله می‌توان با آموزش‌های لازم، عوارض بیماری دیابت را کاهش داد.

اخبار مرتبط