رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۹
  • کد خبر : ۴۸۹۴
  • مشاهده :  97 بازدید
  • چاپ خبر : بارندگی، رعدوبرق و تندباد در استان بوشهر/ احتمال آبگرفتگی

بارندگی، رعدوبرق و تندباد در استان بوشهر/ احتمال آبگرفتگی

کنگان نیوز: بارش‌های پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تند باد لحظه‌ای عمدتاً در نواحی شمالی و مرکزی استان طی ۴۸ ساعت آینده تدوام می‌یابد.

کنگان نیوز: اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر در اطلاعیه جدید خود نسبت به آبگرفتگی و وزش تندباد لحظه ای طی ۴۸ ساعت آتی اخطار داد.

کنگان نیوز" به گزارش خلیج فارس؛ در همین خصوص کارشناس هواشناسی استان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده ورود سامانه ناپایدار جوی از قسمت‌های شمالی به استان است که پیش بینی می‌شود به تدریج سرعت وزش باد با مولفه جنوبی در سواحل شمالی و مرکزی استان افزایش یابد.

پیام مساعدی اضافه کرد: به سبب فعالیت این سامانه خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود و همچنین طی ۴۸ ساعت آینده، خصوصا از بعد از ظهر جمعه تا بامداد شنبه وقوع رگبار باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در نیمه شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به نفوذ امواج ناپایدار جوی به استان، بیان کرد: بارش‌های پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تند باد لحظه‌ای عمدتاً در نواحی شمالی و مرکزی استان طی ۴۸ ساعت آینده تدوام می‌یابد.

مساعدی خاطرنشان کرد: با تقویت این سامانه بارشی طی ظهر جمعه تا اوایل وقت شنبه نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی در بخش‌های شمالی و تا حدودی نواحی مرکزی استان هشدار داده می‌شود.

مساعدی تصریح کرد: به‌سبب رگبارهای شدید باران در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و همچنین غرب استان فارس طی ۴۸ ساعت آینده، نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها در حوزه‌های آبریز مناطق شمالی و مرکزی استان هشدار داده می‌شود.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه به سبب وزش باد جنوب شرقی سواحل شمالی و مرکزی استان مواج و متلاطم است.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر افزود: از انتهای وقت جمعه و طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به سبب وزش باد شمال غربی خلیج فارس کاملا مواج و طوفانی است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با خروج سامانه طی هفته آینده و وزش باد شمال غربی، به تدریج دمای هوا بین سه تا هفت درجه کاسته شود.

مساعدی در ارتباط با وضعیت جوی و دریایی استان نیز گفت: آسمان استان قسمتی ابری تا تمام ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط خصوصا نیمه شمالی استان همراه با بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق خواهد بود.

اخبار مرتبط