رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
  • کد خبر : ۴۸۶۶
  • مشاهده :  113 بازدید
  • چاپ خبر : ایا سیراف بخش می شود؟!

ایا سیراف بخش می شود؟!

کنگان نیوز: در ادوار مختلف، تقسیمات کشوری همواره مناقشه برانگیز بوده و هرچه منطقه و گستره آن کوچکتر می شود، به دلیل احساس زیان یا سود مناطق همجوار، دردسرهای احتمالی هم بیشتر است.

کنگان نیوز: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم ابراز امیدواری کرده که تا پایان امسال یک بخش و شهر جدید به حوزه انتخابیه اش اضافه شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از خلیج فارس؛ حجت الاسلام عبدالحمید خدری که گزارش روزانه فعالیت های خود را در کانال تلگرامی اش آغاز کرده، نوشته: «پرونده ارتقای شهر "چغادک" به بخش و روستاهای "چهار روستایی" و "محمدصالحی" به شهر در مراحل پایانی است و امیدوارم امسال به سرانجام برسد.»

گفتنی است چغادک در بخش مرکزی بوشهر سال ۸۱ به شهر تبدیل شده و مدتهاست بحث ارتقای آن مطرح است تا سومین بخش مرکز استان باشد.

دو روستای موردنظر در گناوه نیز برای ارتقا به شهر چنین روندی را داشته اند، اما به دلیل برای متوقف شدن تغییر در تقسیمات کشوری تا آماده کردن طرحی جامع در دولت یازدهم، فرآیند آن متوقف گردید.

همچنین استاندار بوشهر نیز در هفته دولت به اهالی روستای بهارستان شهرستان جم قول داده خواسته قدیمی شان محقق و تا پایان امسال به شهر تبدیل شوند.

علاوه بر این مدتهاست در فضای مجازی یا نامه نگاری مردمی، خواسته ارتقای مناطق دیگری از استان هم پر رنگ تر از سایرین دیده و شنیده می شود؛ نظیر شهرهای وحدتیه (دشتستان) و سیراف (کنگان) جهت ارتقا به بخش و روستاهای زیارت، دهقائد (دشتستان)، چاهکوتاه (بوشهر) و چاه مبارک (عسلویه).

در ادوار مختلف، تقسیمات کشوری همواره مناقشه برانگیز بوده و هرچه منطقه و گستره آن کوچکتر می شود، به دلیل احساس زیان یا سود مناطق همجوار، دردسرهای احتمالی هم بیشتر است، از این رو دولت یازدهم در شروع کار خود همه پرونده ها در این زمینه را متوقف کرد تا طرحی جامع برای تقسیمات کشوری آماده شود.

اکنون به نظر می رسد وعده های مسئولان استانی برای اضافه شدن بخش و شهرهای جدید به استان تا پایان امسال، ناشی از چراغ سبز وزارت کشور است.

اخبار مرتبط