رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
  • کد خبر : ۴۷۷۰
  • مشاهده :  199 بازدید
  • چاپ خبر : اتحادیه فرش دستباف در شهرستان کنگان فعال است

اتحادیه فرش دستباف در شهرستان کنگان فعال است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: هم اکنون در شهرستانهای کنگان، تنگستان، دشتی، گناوه، بوشهر و دشتستان اتحادیه فرش فعال است.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از  ایرنا، ابوالقاسم محمد زاده روز شنبه در جمع اعضای اتحادیه فرش دستباف شهرستان دشتی افزود: هم اکنون بیش از هفت هزار و ۱۰۰ نفر در اتحادیه های فرش دستباف استان بوشهر عضو هستند. 

وی اضافه کرد: دشتی یکی از شهرستان های فعال در زمینه تولید فرش دستباف است و یکهزار و ۴۰۰ نفر در زمینه تولید فرش دست بافت در این شهرستان فعالیت دارند. 

محمد زاده گفت: در فراخوان عمومی که در زمینه تولید فرش اعلام شد بیش از ۱۲ هزار نفر در استان بوشهر خود را به عنوان بافنده فرش معرفی کردند که این نشان از ظرفیت بالای این استان برای تولید فرش دستباف در حوزه گلیم و جاجیم دارد. 

محمد زاده تاکید کرد: استان بوشهر توانایی رقابت با دیگر استان های فارس، اصفهان، کاشان، تبریز و کرمان در زمینه تولید فرش دستباف را ندارد، اما در زمینه بعضی تولیدات و صنایع دستی مانند تولید گبه شول گناوه و عبا بافی دشتی که ثبت آثار میراث فرهنگی نیز شده در کشور بی نظیر و بی رقیب است. 

محمدزاده اضافه کرد: عبای دشتی و گبه شول زمینه صادارتی بالایی دارد. 

شهرستان دشتی با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است. 

اخبار مرتبط