رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
  • کد خبر : ۴۶۷۱
  • مشاهده :  77 بازدید
  • چاپ خبر : صنعت نفت به مسئولیت خود درقبال ورزش شهرستان عمل کند

صنعت نفت به مسئولیت خود درقبال ورزش شهرستان عمل کند

به گزارش کنگان نیوز حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر کنگان با گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش گفت: همانگونه که نفت در شهرها و استانهای دیگر کشور خدمات ارزشمندی به ورزش ارائه می کند، بجد انتظار می رود از تیم های ورزشی شهرستان کنگان بعنوان میزبان این صنعت حمایت جدی و عملی شود.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر کنگان با گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش گفت: همانگونه که نفت در شهرها و استانهای دیگر کشور خدمات ارزشمندی به ورزش ارائه می کند، بجد انتظار می رود از تیم های ورزشی شهرستان کنگان بعنوان میزبان این صنعت حمایت جدی و عملی شود. 

وی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) افزود: استکبار ستیزی با شعار هیهات من الذله از پیام ها و دستاوردهای نهضت سرخ حسینی است. 

امام جمعه کنگان اضافه کرد: ملت بزرگ ایران و آزادگان عالم با الهام از عاشورا ، توانستند هیمنه نظام پوشالی استکبار جهانی را در هم بشکنند. 

محمودی، غیرت دینی، نماز و معنویت، تلاوت قرآن و استغفار و نهراسیدن از مرگ را از دیگر پیام های عاشورا عنوان و با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) گفت: تداوم نهضت و انقلاب بزرگ حسینی مدیون مجاهدت و ایثار و انتقال پیام عاشورا توسط امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) است. 

وی با تقدیر از هیاتهای عزاداری، وعاظ ، برگزار کنندگان محافل عزای حسینی در دهه اول بر لزوم برگزاری مراسم عزاداری در دهه های دیگر محرم و صفر، توجه به مراسم اجتماع محور ، رعایت مسائل بهداشتی و پرهیز از رها کردن زباله و مواد و ظروف یکبار مصرف در محیط شهری در این مراسم تاکید کرد. 

امام جمعه کنگان در بخش دیگر از خطبه های با محکوم کردن جنایات رژیم کودک کش سعودی در یمن و لزوم مجازات عاملان این جنایات جنگی گفت: مجامع بین المللی در حالی سکوت مرگبار پیشه کردند که اگر حادثه ای کوچک در کشورهای غربی رخ دهد فریاد آنها گوش فلک را پر می کند. 

تجلیل از عالمان مجاهد حضرات آیات شهید اشرفی اصفهانی و مهدی کنی ، گرامیداشت روز جهانی استاندارد ، نکوداشت روز پیوند اولیاء و مربیان ، تجلیل از نیروی انتظامی در برقراری نظم در دهه محرم ، بیان مطالبی پیرامون روز جهانی غذا و تاکید بر استفاده از غذای سالم و مورد تاکید دین و اجتناب از مصرف غذاهای حرام از دیگر مباحث خطبه دوم بود.

اخبار مرتبط