رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱
  • کد خبر : ۴۵۵۱
  • مشاهده :  98 بازدید
  • چاپ خبر : سلب عضویت ۲ عضو شورای شهر/ بررسی انحلال ۳ شورا به آینده موکول شد

سلب عضویت ۲ عضو شورای شهر/ بررسی انحلال ۳ شورا به آینده موکول شد

کنگان نیوز” در اولین نشست شورای حل اختلاف استان بوشهر در دوره جدید وضعیت سه شورای اسلامی شهر مورد بررسی قرار گرفت.

کنگان نیوز به گزارش «خلیج فارس»؛ این اولین جلسه شورای مذکور از زمان انتخاب حجت الاسلام خدری و محمدباقر سعادت دو نماینده مجلس دهم به عنوان اعضای آن بوده که به میزبانی استانداری برگزار شد.

طبق شنیده ها، انحلال با بررسی برخی وضعیت سه شورای شهر آبپخش، نخل تقی و گناوه در دستور کار بوده که ظاهرا با مخالفت نمایندگان، انحلال شوراها به نتیجه نرسیده و مقرر شده این موضوع به جلسات آینده موکول شود.

طبق اطلاعات دریافتی، در این جلسه با سلب عضویت دو عضو شورای شهر نخل تفی موافقت شده است. البته این رای بدوی می باشد و باید به تایید شورای حل اختلاف مرکزی در تهران برسد.

به نظر می رسید موضوع انحلال شورای شهر آبپخش که قریب ۲ سال به دلیل اختلاف اعضایش جلسه ای تشکیل نداده، جدی تر می بود، ولی ظاهرا ارتباط خویشاوندی برخی اعضای شورا با مسئولین استانداری مانع این موضوع شده است.

همچنین گفته می شود بحث شورای نخل تقی نیز در پی برخی اصطکاک های اخیر میان این نهاد مدنی و استانداری به میان آمده است.

شورای شهر گناوه نیز که هنوز تکلیف ۴ عضو اصلی اش به دلیل پرونده قضایی مبهم است، فرصت موقت حضور اعضای علی البدل نیز ماه گذشته خاتمه یافته و هنوز مشخص نیست چه تصمیمی برای آن اتخاذ می شود. ضمن اینکه اکنون شهرداری این بندر به صورت سرپرستی است و شورا در صدد تعیین سومین شهردار در دوره چهارم می باشد!

اخبار مرتبط