رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
  • کد خبر : ۴۵۴۶
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : الماسی در مورد آلودگی این منطقه به وزیر نفت نامه نوشت

الماسی در مورد آلودگی این منطقه به وزیر نفت نامه نوشت

نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی پیرامون آلودگی زیست محیطی در عسلویه خطاب به بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نامه نوشت و در قالب این نامه خواستار پیگیری جدی این موضوع شد.

به گزارش کنگان نیوز، در این نامه که روز یکشنبه نسخه ای از آن به دفتر ایرنا در استان بوشهر نمابر شد سکینه الماسی خطاب به وزیر نفت نوشته است: بروز آلایندگی شدید روزهای اخیر و خروج دود سیاه از مشعل ها در عسلویه که ناشی از اختلال در روند فعالیت پتروشیمی ها به دلیل ایجاد حادثه در پتروشیمی مبین است علاوه بر آسیب به سرمایه های ملی، موجی از نگرانی و التهاب را در میان مردم بومی، کارکنان وکارگران شریف مستقر در منطقه ایجاد کرده است.
وی خطاب به وزیر نفت یادآورشد:اینجانب به عنوان نماینده مردم از ابتدا در کنار مسئولان پیگیر موضوع بوده و خود را موظف می دانم گلایه و اعتراض موکلانم را از این وضعیت به مجموعه وزارت نفت اعلام کنم.
الماسی افزوده است: این موضوع بدون شک در اذهان مردم به عنوان نکته ای تاریک در کارنامه مجموعه وزارت نفت محسوب می شود.
در ادامه این نامه آورده شده است: چگونه است در پایتخت انرژی ایران با وجود کنترل آتش سوزی و فراگیر نبودن حادثه با چنین عواقب خسارت باری مواجه می شویم و این در حالی است که باید باتوجه به منابع انسانی و منابع طبیعی، محیط زیست این منطقه در اولویت باشد.
الماسی اضافه کرده است: چگونه در کنترل آلایندگی شدید پیش آمده ناتوان هستیم به گونه ای که چهار روز است التهاب و نگرانی مردم منطقه را رها نمی کند.
وی تاکید کرده است: آیا در صورت بروز حوادث احتمالی مشابه و حتی بزرگتر باز هم باید شاهد چنین خسارت جبران ناپذیری باشیم؟
الماسی نوشته است:از وزیر نفت و همکاران وی انتظار است علاوه بر بررسی دقیق حادثه و ارائه آن به اینجانب جهت گزارش دهی به مردم شریف جنوب استان بوشهر و همکارانم در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پس از این نیز با جدیت نسبت به وضعیت محیط زیست منطقه همه توان و اهتمام خود را به کار گیرید.
وی عنوان کرده است:بدون شک آسیب به محیط زیست آسیب به زندگی همه ساکنان و مجاوران اعم از مردم بومی، مدیران، کارکنان و کارگران بوده و همه متضرر خواهند شد.
آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین ظهر روز چهارشنبه (٢۴ شهریورماه) رخ داد.
شرکت پتروشیمی مبین (سهامی عام) به عنوان تولیدکننده سرویس های جانبی، تأمین کننده آب، برق، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده و تصفیه کننده پساب های صنعتی مجتمع های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی (عسلویه) فعالیت می کند.

اخبار مرتبط