سکینه الماسی

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های گمرکی و بندری کنگان و دیر توسعه یابد.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از گمرک بوشهر، سکینه الماسی در نشست با مسئولان گمرک بوشهر اظهار داشت: علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌های لازم منطقه‌ای در پارس جنوبی توسط وزارت نفت و همکاری این وزارت خانه برای توسعه زیرساخت‌های مختلف این منطقه اما تا کنون شاهد حضور وزارت نفت برای ایجاد زیرساخت‌های بندری و گمرکی در بنادر کنگان و دیر نبوده‌ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی افزود: باتوجه به اینکه بخش عمده‌ای از زندگی و معیشت مردم وابسته به دریا و تجارت است، می‌طلبد مسئولان امر توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرهای بندری کشورمان از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند، افزود: متاسفانه شهرهای بندری ایران از توسعه یافتگی کمتری نسبت به شهرهای بندری کشور توسعه یافته برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالنبی یوسفی فرماندار کنگان نیز در این نشست خواستار احیاء گمرک سیراف در شهرستان کنگان شد و گفت: در همین راستا شورای شهر و شهرداری شهر سیراف برای ایجاد گمرک در این شهر بندری و کهن اعلام آمادگی کرده‌اند و امید می‌رود دوباره شاهد رونق تجارت در این بندر تاریخی باشیم.

 

کد خبر:4517 | تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۰۶/۱۹ - ۱:۰۳ ب.ظ
نویسنده : شهروند دیری(دانشجوی دکتری اقتصاد)
تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
ساعت : ۱۴:۴۳:۵۵

با عرض سلام خدمت شما و همکارانتان
بندر دیر سال هاست که یک اسکله تجاری ندارد…….و شناورهای تجاری آن از اسکله صیادی استفاده میکنند…..اسکله ای که عمر مفید آن به پایان رسیده و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم میکند…….نمونه بارز این مشکلات نداشتن سیستم اتفاق حریق و آتش سوزی سال گذشته در این اسکله نتیجه وجود این مشکلات است…………این در حای است که سال ها مردم بردخون در آرزوی داشتن یک اسکله هستند……و همیشه مسئولین وعده های بی سرانجامی به این مردم داده اند……خانم الماسی …نماینده محترم…….ساخت این دو اسکله برای مردم شهرستان دیر بسیار حیاتی است…….توسعه ی زیر ساخت های بندری با حرف و مصاحبه و یادداشت….عملی نمیشود…..باید آستین ها را بالا زد و وارد میدان شد….و مشکلات رو حل کرد…..

[پاسخ]


تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه خبری کنگان نیوز می باشد.
طراحی و پشتیبانی سایت توسط : آبرنگ دیزاین
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی