رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
  • کد خبر : ۴۴۹۷
  • مشاهده :  391 بازدید
  • چاپ خبر : به رغم حضور صنعت، بیکاری جوانان روستایی شهرستان را آزار می دهد

به رغم حضور صنعت، بیکاری جوانان روستایی شهرستان را آزار می دهد

فرماندار کنگان در نشست بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان کنگان با حضور معاون ریاست جمهوری در توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار شد.

به گزارش کنگان نیوز، فرماندار کنگان در نشست بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان کنگان با حضور معاون ریاست جمهوری در توسعه روستایی و مناطق محروم  کشور برگزار شد گفت : صنعت باعث از بین رفتن بخش اعظمی از زمین های زراعی ، کاهش مراتع و از رونق افتادن کشاورزی و دامداری در روستاهای این شهرستان شده است.

عبدالنبی یوسفی افزود: بر اساس سرشماری ها روستایی که ۳۰۰۰ نفر جمعیت داشته اکنون میزبان ۸۰۰۰ نفر جمعیت است که ۵۰۰۰ نفر آن کارگران شاغل در صنعت اند که آسیب هایی را برای روستاها همراه داشته اند.

وی اشتغال را یکی از مطالبات بحق روستائیان دانست و عنوان نمود: به رغم حضور صنعت تعداد قابل توجهی از جوانان روستایی از معضل بیکاری رنج می برند.

فرماندار کنگان در پایان بر ضرورت تامین و حل مشکل آب شرب در برخی روستاها ، حل مشکلات روستائیان در حوزه علمی و آموزشی و نیز ورزشی و اجتماعی و فرهنگی و نیز عمران روستایی تاکید کرد.

در ابتدای این نشست دهیاران روستاهای برکه چوپان، شیرینو و لاورده و لاورگل و رییس شورای اسلامی بخش مرکزی کنگان به طرح برخی مسائل و مشکلات روستائیان پرداختند.

بیکاری جوانان روستایی، نداشتن آب شرب و لوله کشی، از بین رفتن مراتع و مزارع کشاورزی، محدودیت های فراوان در حوزه دامداری، کوتاهی منطقه ویژه نسبت به روستاهای همجوار صنعت و تخریب برخی مراکز آموزشی توسط منطقه ویژه، احداث موج شکن در برخی روستاها، لایروبی اسکله پرک، کمبود فضاهای علمی – آموزشی و ورزشی، مشکل مالکیت برخی اهالی روستای تمبک، از بین رفتن برخی زیرساخت های آموزشی بدلیل حضور صنعت، محصور شدن روستاهای همجوار صنعت، ساخت و سازهای بی رویه و غیرقانونی برخی شرکت ها در محدوده طرح هادی روستایی، مشکلات متعدد در حوزه درمان، گردشگری، زیرساخت های روستایی از جمله مهمترین مشکلات مطرح شده بود.

شهرستان کنگان با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر دارای ۱۲ روستا و ۹ دهیاری میزبان ۱۶۰۰۰ هکتار از زیرساخت های صنعتی میدان بزرگ پارس جنوبی در ۲۰۰ کیلومتری بوشهر مرکز استان قرار دارد.

۵۱۵۳۲۹۱ ۵۳۲۹۸۴۸ 

اخبار مرتبط