رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
  • کد خبر : ۴۴۹۲
  • مشاهده :  105 بازدید
  • چاپ خبر : بانوان به عنوان قشری اثر گذار در جامعه مشارکت کنند

بانوان به عنوان قشری اثر گذار در جامعه مشارکت کنند

یوسفی در جلسه هم اندیشی امور بانوان با حضور مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ، فرناز مجاب دبیر کانون کار افرینان و رییس کمیسیون بانوان در اتاق تعاون استان بوشهر ، کازرونی مدیر کل فنی حرفه ای استان با بیان اینکه مطالباتی که قابل اجرایی باشد با تلاش پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش کنگان نیوز، فرماندار شهرستان کنگان گفت: باید از امکاناتی که در این شرایط دارا هستیم جهت رفع مشکلات استفاده ببریم زیرا مشکلات به یکباره حل نمیشود و با بستر سازی زمینه در برطرف کردن آنها گام برداشت .

  یوسفی در جلسه  هم اندیشی امور بانوان با حضور  مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ، فرناز مجاب دبیر کانون کار افرینان و رییس کمیسیون بانوان در اتاق تعاون استان بوشهر ، کازرونی مدیر کل فنی حرفه ای استان با بیان اینکه مطالباتی که قابل اجرایی باشد با تلاش پیگیری خواهیم کرد ، افزود : بانوان به عنوان قشری اثر گذار در جامعه مشارکت کنند و راهکارهای در حوزه های تخصصی ارائه دهند.

وی اظهار کرد : با تشکیل گروهی از بانوان نیازمندیهای را دسته بندی کرده و از افردا صاحب تخصص در این حوزه ها اظهار نظر کرد تا در پایان بتوانیم دستگاه های اجرای متولی را دخیل کنیم تا در نهایت بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم .

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ضمن معرفی دفتر بانوان استانداری ، افزود : این دفتر ستادی است و جایگاه نظارتی و راهبری مسائل حوزه ی زنان را دارد .

فاطمه دهقانی افزود : مشکلات زنان را نمی توان یک روزه حل کرد زیرا دولت نمی تواند همه زمینه ها را پوشش بدهد و نیاز هست بانوان در قالب سمن وارد شوند و گام به گام مسائل و مطالبات را پیگیری کنند .

وی ادامه داد : زنان شهرستان باید بیشتر مطالبه گر باشند و تا زمانی که بانوان نتوانند برای امورات خود تصمیم گیری کنند مشکلات پابرجاست چرا که سیستم دولتی و اداری یک سیستم مردانه است و می بایست کم کم این اصول برداشته شود و بانوان وارد تصمیم گیری های حوزه ی خود شوند .

مدیر کل امور بانوان استانداری با اشاره به شناسایی مناطق اسیب پذیر در شهرستان کنگان ، گفت : در کنگان طرحی تحت عنوان توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان که اعتبار آن از طرف معاون زنان ریاست جمهوری حمایت شده و با همکاری بهزیستی استان بوشهر به مدت هفت هفته اموزش های رایگان در بحث تاب آوری و آموزش مهارت های زندگی زنان این منطقه تدوین شده است .

وی تصریح کرد : در مرحله دوم طرح امید اجتماعی تفاهم نامه ای مابین کمیته امداد ، فنی حرفه ای و استانداری استان بوشهر تدوین شده و علاوه بر ارائه آموزش های لازم در بخش های فرهنگی ، اجتماعی و توجه به حضور مشارکت های زنان در بخش های مختلف ،  دغدغه ی در بحث اشتغال بانوان را داریم که با پیگیری بتوانیم حمایت کنیم .

دهقانی با اشاره به بخش اموزش کودکان و والدین ، اضافه کرد : طرح نخبه پروری اردو های امید جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان ، مختص چهار شهرستان برنامه ریزی شده که با حمایت فرمانداران استان در حال اجرایی شدن است .

در پایان خانم دهقانی ، کارشناسان همراه ، آقای خاکنژاد معاون سیاسی فرماندار و خانم تجلی رییس امور بانوان فرمانداری شهرستان کنگان در بازدید از تغییرات چشمگیر کانون فرهنگی بانوان فرمانداری و دیدار با بانوان میانلو به مشکلات خانواده ها و زنان پرداختند .

IMG-20160904-WA0029-1024x768 IMG-20160904-WA0030-1024x768 IMG-20160904-WA0041-1024x768

اخبار مرتبط