رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۸
  • کد خبر : ۴۴۸۶
  • مشاهده :  51 بازدید
  • چاپ خبر : ورود زباله های بهداشتی به شهرستان کنگان از شهر های هم جوار تا پایان شهریور ماه ممنوع خواهد شد

ورود زباله های بهداشتی به شهرستان کنگان از شهر های هم جوار تا پایان شهریور ماه ممنوع خواهد شد

عبدالنبی یوسفی ، بعد از ظهر امروز در دومین جلسه کارگروه پسماند شهری شهرستان کنگان در بین مدیران مربوطه ، با بیان اینکه ،نباید کنگان مامنی برای دفن زباله های شهرستان های هم جوار باشند ، اظهار داشت

به گزارش کنگان نیوز، عبدالنبی یوسفی ، بعد از ظهر امروز در دومین جلسه کارگروه پسماند شهری شهرستان کنگان در بین مدیران مربوطه ، با بیان اینکه ،نباید کنگان مامنی برای دفن زباله های شهرستان های هم جوار باشند ، اظهار داشت : ورود زباله های بهداشتی از شهر ستان های هم جوار تا پایان شهریور ماه  به شهرستان کنگان با همکاری اداره محیط زیست و نیروی انتظامی ممنوع خواهد شد.

وی درخصوص زباله های عفونی و بیمارستانی و وضعیت فعلی جایگاه دفع زباله شهرستان کنگان ،خاطر نشان کرد : بر اساس کنسرسیون پیشنهادی منطقه ویژه ، شهرداری ها در خصوص مشخص نمودن مکان مناسب برای تاسیس مجتمع بازیافت هرچه سریعتر اقدام و با واگذری مجنمع بازیافت به بخش خصوصی مشکلات ناشی از دفع زباله را به صفر برسانند .

یوسفی با بیان اینکه زباله های مطب های سطح شهر که قبلا با زباله های شهری یک جا جمع می شد ، در حال حاضر به صورت جدا گانه جمع آوری می شود ، تصریح کرد : زباله های بهداشتی به بیمارستان انتقال داده میشود و با دستگاه اتوکلاو بی خطر سازی می شوند و به محلی جدا از زباله های شهری با شرایط خاص دفع می گردند.

فرماندار شهرستان کنگان ، با اشاره به طرح احداث مجتمع بازیافتی پیشرفته شرکت تعاونی دانش بنیان درینه سیاه ،گفت : اجرای این طرح می تواند دغدغه های مسئولین در حوزه ی دفع زباله را برطرف نماید ولی نگرانی هایی در بخش زیست محیطی وجود دارد که ایا قابلیت اجرایی دارد ؟ و ایا در حین بهره برداری الودگی های ثانویه ایجاد می کند یا خیر؟

عبدالنبی یوسفی اظهار داشت  : با تایید سازمان حفاظت محیط زیست توسط کارشناسان ،  شهرداری های این شهرستان امادگی ارائه زمین مورد نیاز و عقد قرار داد را دارند .

مدیر عامل شرکت تعاونی دانش بنیان درینه سیاه ، در این نشست با ارائه طرح  احداث مجتمع بازیافتی پیشرفته ، اظهار داشت :  با اجرای این طرح ، دفع زباله های شهری و صنعتی به صفر می رساند و خروجی  این مجتمع کود و تولید سوخت از زباله ها خواهد بود.

حبیبی ،افزود : این طرح که جزء طرح های زیست محیطی و دانش بنیان کشور محسوب می شود ، دارای تاییدیه از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری ،  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، می باشد .

مدیر عامل شرکت تعاونی دانش بنیان درینه سیاه ، گفت : فرآیند تبدیل ضایعات به سوخت در طرح بازیافت ضایعات هیدروکربنی با استفاده از فرآیند نوین فناوری پیرولیز کاتالیستی ، دفنی نیست و این بدان معنا است که پس از پردازش زباله هیچ گونه پسماندی دفن نمی شود و باقی مانده در راکتورها به صورت دوده خارج می شوند که دارای ارزش اقتصادی هستند.

SONY DSC index2

اخبار مرتبط