رفتن به بالا
  • شنبه - 13 شهریور 1395 - 11:34
  • کد خبر : ۴۴۵۱
  • مشاهده :  301 بازدید
  • چاپ خبر : ازدواج آسان در جامعه نهادینه شود

ازدواج آسان در جامعه نهادینه شود

امام جمعه کنگان گفت: جوانان و خانواده ها باید با الگو قرار دادن ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ازدواج آسان را در جامعه نهادینه کنند.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگان افزود: اگر پیوند آسمانی امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) الگوی آغاز و تداوم زندگی مشترک زوج های جوان شود، پدیده ای به نام طلاق وجود نخواهد داشت.
وی با گلایه از سخت گیری های خانواده ها بیان کرد: سخت گیری برخی خانواده ها و سنگ اندازی در مسیر ازدواج و فاصله گرفتن از دستورات دین سبب شده سن ازدواج بالا برود.
امام جمعه کنگان ادامه داد: فراهم کردن زمینه ازدواج آسان وظیفه همگانی است و مسئولان، خیران و خانواده ها شرایط لازم برای ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند.
وی با اشاره به آمار بالای طلاق در کشور بیان کرد: طلاق زلزله خاموشی است کهبنیاد خانواده ها را متزلزل ساخته است.
محمودی با تسلیت شهادت امام جواد (ع) و بازخوانی سیره علمی و عملی آن امام همام گفت: زندگانی امام جواد می تواند الگو و نسخه ای نجات بخش برای همه بشریت بویژه جامعه بزرگ جوانان مسلمان و انقلابی باشد.
وی با اشاره به دیدار فرماندهی معظم کل قوا با وزیر دفاع و فرماندهان نظامی و بازدید ایشان از صنایع دفاعی کشور اظهارکرد: پدافند خط مقدم مقابله با تهاجم دشمن و آمادگی و تقویت صنعت دفاعی ضرورتی انکارناپذیر است.
امام جمعه کنگان با نکوداشت یاد و خاطره شهید رئیسعلی دلواری و سوابق مبارزاتی مردم ولایتمدار استان بوشهر با استکبار جهانی گفت: مردم استان بوشهر به تبعیت از شهید رئیسعلی دلواری و دیگر شهدای استان امروز نیز آماده جانبازی برای حراست از کیان نظام دینی و آب و خاک میهن اسلامی هستند.
وی با اشاره به سالروز جمعه خونین مکه در سال ۶۶ به جنایات آل خبیث سعودی در یمن، سوریه، عراق و فاجعه منا اشاره و افزود: رژیم سفاک سعودی با تداوم جنایات خود به سراشیبی سقوط نزدیک تر شده و به فضل الهی این رژیم منحوس و حامیان غربی و عربی اش به زباله دان تاریخ خواهند پیوست.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه