رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
  • کد خبر : ۴۴۴۰
  • مشاهده :  51 بازدید
  • چاپ خبر : ضایعات اداری در کنار ساحل چه می کند

ضایعات اداری در کنار ساحل چه می کند

روند سهل انگاری و قدرنشناسی در حفاظت وحمایت از محیط فیزیکی جغرافیایی و بخشهای حاشیه ی چهارگوشه ی شهر و فراموشی نعمت های خدادادی طبیعی باعث شده تا دست تعرض و اهمال گری از دامنه ی کوه تا کنار ساحل، جاذبه های طبیعی و فرصت های زندگی را در شهر کنگان،مورد تهدید قرار دهد.

به گزارش کنگان نیوز، روند سهل انگاری و قدرنشناسی در حفاظت وحمایت از محیط فیزیکی جغرافیایی و بخشهای حاشیه ی چهارگوشه ی شهر و فراموشی نعمت های خدادادی طبیعی باعث شده تا دست تعرض و اهمال گری از دامنه ی کوه تا کنار ساحل، جاذبه های طبیعی و فرصت های زندگی را در شهر کنگان،مورد تهدید قرار دهد.
 برای نمونه مشاهده صحنه ی رها سازی ضایعات و زباله ی بازمانده تجهیزات کلاسی در کنار دریا بر بخشی از ساحل که از هر موسسه و دستگاه آموزشی که طبعتاً در ماهیت عمومی خود مدعی انجام ماموریتی فرهنگی در این شهر است قیدی جز تاسف و تاثر باقی نمی گذارد.

برای شهر کنگان که خود در آستانه خفگی از انواع آلودگی ها بخصوص از تراکم زباله ها و پسماند های مختلف قرار داشته و از تبعات منفی فازاینده آن رنج می برد این وضعیت غیر قابل تحمل و چشم پوشی است.
  مشکل پسماندها و ضایعات اینچنینی یکی از امور پنهانی است که این "بندر سابقاً زیبا" را مورد تهدید و تعرض قرار داده است ،که علاوه بر تاثیر گذاری بر بهداشت و سلامت عمومی، آلودگی محیط زیست و ایجاد مناظری زشت و چالش برانگیز، موجبات فراهم شدن انواع مسمومیت ها و محدویت ها را برای زندگی آحاد جامعه و آبزیان دریایی حتی درکوتاه مدت، بیم میدهد .

براستی تخلفی از این نوع به ما چه هشداری می دهد و نشانگر چیست؟ توقع فوری در این برهه از مسئولین ذیربط کدام است ؟

وقتی که در این شهر ادعاهای آنچنانی در باب صنعتی شدن و رشد شهری به اوج می رسد ،چرا مخلفات ضایعاتی ، پس از مصرف و یا اعلام عدم نیاز به آن؛ بدین شکل در گوشه وکنار شهر بویژه در ساحل تخلیه می شود،این پدیده نامطلوب که زنجیرآور تکرار می شود با شبکه و سیستم دفع زباله و توسعه ی شهری زیبا،منافات داشته و پذیرفتنی نیست . 

امید است مسئولین شهر در این رابطه تدابیری در دستور کار قرار دهند که از این پس هیچ منبع خصوصی و یا دولتی بخود اجازه ی چنین اقدامی را که نه اخلاقی است و نه قانونی به خود ندهد و در کنار آن برای دفع ضایعات، مخلفات، نخاله های ساختمانی و پسماند های متنوع صنعتی ،درمانی و طبی و شهری، شبکه ی نظامند و تقویت شده را تعریف نمایند.

اخبار مرتبط