رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶
  • کد خبر : ۴۳۸۹
  • مشاهده :  96 بازدید
  • چاپ خبر : واکنش به یک اعتراض/ ۵۶ درصد پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی «مرجان» بومی‌اند

واکنش به یک اعتراض/ ۵۶ درصد پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی «مرجان» بومی‌اند

از ۱۵۰ پذیرفته شده این شرکت در آزمون استخدامی، ۸۴ نفر بومی استان بوشهر می باشند.

در پی انتشار خبرهایی مبنی بر اعتراض برخی داوطلبان بومی آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان، سازمان منطقه ویژه پارس اعلام کرد: ۵۶ درصد از پذیرفته شدگان بومی استان بوده اند.

به گزارش کنگان نیوز،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس؛ در پی اعلام فراخوان آزمون استخدامی پتروشیمی مرجان در بهمن ماه سال گذشته که با برخی ابهامات و نواقص همراه بود،سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با جدیت به این مساله ورود کرد و هم اکنون بر اساس آمار اعلامی از سوی آن شرکت، ۵۶درصد از پذیرفته شدگان این آزمون از میان داوطلبان بومی استان بوشهر می باشد.

سهمیه پذیرش داوطلبان بومی در آزمون های استخدامی شرکت های مستقر در منطقه بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران  ۵۰ درصد می باشد که در دو سفر اخیر مقام محترم ریاست جمهوری به منطقه نیز بر تحقق این خواسته بحق جوانان تاکید شده است.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی شرکت پتروشیمی مرجان، ۸۴ نفر از ۱۵۰ نفر نیروی پذیرفته شده این شرکت در آزمون استخدامی از میان داوطلبان بومی استان بوشهر می باشد، ضمن اینکه از این تعداد۲۴ نفر فقط از میان داوطلبان شهرستان عسلویه در این آزمون پذیرفته شده اند. همچنین در گامی دیگر و  با هدف ارتقای سهمیه پذیرفته شدگان داوطلبان بومی و با رایزنی های فشرده که از سوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با شرکت پتروشیمی مرجان در زمان بررسی نتایج آزمون کتبی و مصاحبه عمومی و  تخصصی انجام شد، داوطلبانی که حایز حد نصاب لازم برای قبولی در این آزمون نشده اند نیز  اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ساتا (شستان) ۶٧ درصد از مالکیت سهام مرجان را در اختیار دارد. این پتروشیمی مجری طرح متانول هفتم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) است،

اخبار مرتبط