رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۸
  • کد خبر : ۴۱۳
  • مشاهده :  74 بازدید
  • چاپ خبر : دولت موظف به اجرای سیاست خلع سلاح هسته‌ای جهانی شد

دولت موظف به اجرای سیاست خلع سلاح هسته‌ای جهانی شد

نمایندگان مجلس با تصویب بندی از طرح برجام دولت را موظف کردند در راستای سیاست خلع سلاح هسته‌ای جهانی و نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آنها به خصوص رژیم توسط صهیونیستی اقدام نمایند.

به گزارش کنگان نیوز به نقل از مهر ، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در دستور کار مجلس قرار گرفت.

نمایندگان با اصلاح بندی از ماده واحده این طرح مقرر کردند بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ دولتی در ایران حق تولید و به کارگیری سلاح هسته‌ای را ندارد و دولت موظف است سیاست خلع سلاح هسته‌ای جهانی را به طور فعال دنبال کند و در کلیه تلاش‌های بین‌المللی، حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آن به خصوص رژیم صهیونیستی از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح‌های کشتار جمعی به ویژه در ایجاد ائتلاف منطقه‌ای خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای فعالانه مشارکت نماید.

به گزارش مهر، پس از تصویب این بند نمایندگان با شعار «مرگ بر اسرائیل» بر لزوم جلوگیری از اشاعه سلاح‌های هسته‌ای توسط رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

اخبار مرتبط