رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
  • کد خبر : ۴۱۰۰
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : سیاست‌های ساماندهی قاچاق کالا در جهت حفظ مزیت تجاری استان بوشهر باشد

سیاست‌های ساماندهی قاچاق کالا در جهت حفظ مزیت تجاری استان بوشهر باشد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کنگان گفت: اجرای سیاست‌های ساماندهی قاچاق کالا در جهت حفظ مزیت تجاری استان بوشهر باشد.

به گزارش کنگان نیوز، نصرالله کشاورز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه ما آگاهیم که قاچاق کالا، تهدیدی برای اقتصاد ایران است، ورود کالای خارجی و مصرف آن به‌طور مستقیم بر تولید کالاهای ساخت داخل کشور تأثیر منفی گذاشته و آن‌ها را به مرز ورشکستگی و تعطیلی می‌کشاند.

وی بیان کرد: از سویی می‌دانیم که واردات کالا توسط هر کشوری، جزیی از مراودات تجاری محسوب شده و امکان جلوگیری از ورود کالا به‌طور مطلق وجود ندارد، این موضوع هم قابل کتمان نیست که آنچه به اقتصاد ضربه می‌زند نَفْسِ واردات نیست، ۰بلکه واردات بی‌رویه و ساماندهی نشده و خارج از کنترل و مدیریت هوشمندانه است که به اقتصاد لطمه می‌زند.

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کنگان افزود: بنابراین، از طرفی ضروری است از ورود بی‌رویه کالا جلوگیری کنیم و از سوی دیگر واردات را جزیی از مراودات تجاری بدانیم، به نحوی که نمی‌توان آن‌را صفر کرد، با این مقدمات بر این باورم از آنجایی که عمر تجارت و بازرگانی در استان بوشهر به درازای تاریخ است، پس باید در برنامه‌ها و سیاست‌های ساماندهی قاچاق، امر تجارت به‌عنوان یک مزیت برای استان باقی بماند.

کشاورز تأکید کرد: در طرح ساماندهی قاچاق نسبت به خروج کالا از استان که حجم زیاد و قابل ملاحظه‌ای را شامل می‌شود، اعمال سیاست‌های ساماندهی قاچاق ضروری است و نسبت به رسوب کالا در استان که به نسبت میزان خروج محموله‌های کانتینری ناچیز است، چشم‌پوشی شود و اجازه داده شود عرضه‌ کالاهای خارجی مزیتی برای حوزه تجارت استان باقی بماند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کنگان خاطرنشان کرد: به عبارتی عرضه این کالاها مزیتی برای مردمانی باشد که از شرایط آب و هوایی نامطلوب در رنج بوده‌ و در طول زمان و دوران‌ گذشته به تجارت و بازرگانی اشتغال داشته‌اند.

وی ادامه داد: مردمی که اکنون نیز، عوارض فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی حضور صنعت نفت و گاز که مزیتی مقطعی است، دامن آن‌ها را گرفته و واجد این حق هستند که از مزیت پایدار تجارت و بازگانی همچنان برخوردار باشند.

کشاورز گفت: اجرای طرح ساماندهی قاچاق باید با جدیت در جهت ورود محموله‌های کلان کالاهای خارجی و خروج بی‌رویه آن از استان به اجرا در آید و دامن مردمان رنج‌کشیده این استان را نگیرد و امید به دریا و دریانوردی که اشتیاق ذاتی مردم استان است را از آنان نستاند.

اخبار مرتبط