رفتن به بالا
  • سه شنبه - 21 مهر 1394 - 05:54
  • کد خبر : ۴۱۰
  • مشاهده :  327 بازدید
  • چاپ خبر : انجمن میراث فرهنگی شهرستان کنگان تشکیل جلسه داد

انجمن میراث فرهنگی شهرستان کنگان تشکیل جلسه داد

منظور حفاظت از میراث باارزش تاریخی و فرهنگی شهرستان کنگان و معرفی شناساندن آثار تاریخی جلسه ای به ریاست عباس جمشیدی فرماندار و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش کنگان نیوز، بمنظور حفاظت از میراث باارزش تاریخی و فرهنگی شهرستان کنگان و معرفی شناساندن آثار تاریخی جلسه ای به ریاست عباس جمشیدی فرماندار و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

آقای جمشیدی فرماندار ضمن خیر مقدم به اعضا جلسه اظهار داشت: شهرستان کنگان دارای قابلیت های گردشگری فراوانی می باشد و باید از تمامی ظرفیت ها برای معرفی میراث فرهنگی و آثار تاریخی موجود شهرستان خصوصا شهر باستانی سیراف استفاده نماییم.

وی با اشاره به لزوم فراهم نمودن زیر ساخت های مورد نیاز برای رشد و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان افزود : ظرفیت بسیار خوب شهرستان در زمینه گردشگری طبیعی، تاریخی و صنعتی و قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی استانهای هرمزگان و فارس می تواند زمینه جذب گردشگر را فراهم نمایید.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح نمود: انجمن میراث فرهنگی شهرستان کمک بسیار موثری به میراث فرهنگی خواهد نمود و توسعه گردشگری را در شهرستان کنگان بدنبال خواهد داشت.

در ادامه آقای خاکنژاد معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گفت: ما در شهرستان بدنبال راه اندازی جلسات و کارهای نمایشی نیستیم برنامه های انجمن میراث فرهنگی شهرستان می تواند نقش موثری در معرفی و شناساندن فرهنگ و تاریخ شهرستان داشته باشند.

وی بیان نمود: آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی شهرستان زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی جدید در حوزه گردشگری شهرستان می شود.

آقای بسارده نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان توضیحاتی در خصوص نحوه تشکیل انجمن میراث فرهنگی شهرستان ها، اعضا این انجمن ها، وظایف و فعالیتهای این انجمن ها را ارائه نمود.

سپس اعضا در راستای حفاظت از میراث با ارزش تاریخی و فرهنگی شهرستان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه و تصمیماتی اتخاذ نمودند/ پرتال فرمانداری

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه