رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
  • کد خبر : ۴۰۵۷
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : تقویت اعتماد عمومی و رسیدن به بازارهای جهانی اولویت شرکت گاز باشد

تقویت اعتماد عمومی و رسیدن به بازارهای جهانی اولویت شرکت گاز باشد

نماینده مردم دیر، کنگان،جم و عسلویه در مجلس گفت: تقویت اعتماد عمومی و رسیدن به بازارهای جهانی اولویت شرکت گاز باشد.

به گزارش کنگان نیوز، سکینه الماسی افزود:  اکنون باید دستاوردهای شرکت ملی گاز در ۵۰ سال گذشته و افق‌های این شرکت در ۵۰ سال آینده را به‌ صورت جدی مورد کار کارشناسی و تخصصی قرار دهیم تا این شرکت به یک برند جهانی تبدیل شود.

 وی افزود: خوشبختانه شرکت گاز توانسته است اعتماد عمومی جامعه را به‌ سوی خود جلب کند و در واقع یک برند مهم ملی و ان‌شاءالله جهانی برای میهن عزیزمان باشد.

الماسی تأکید کرد: باوجود دستاوردهای مثبت شرکت ملی گاز، نکته‌ای که باید در مورد افق‌های آینده این شرکت به آن اشاره کنم این است که این شرکت هم‌زمان با این دستاوردهای مهمی که در داخل کشور داشته است باید در بازارهای جهانی نیز در ۵۰ سال آینده نقش برجسته‌تری داشته باشد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر رسالت شرکت ملی گاز و نقش آن بر توسعه کشور اظهار داشت: شرکت گاز در بخش‌های مهم تأمین انرژی کشور دستاوردهای مهمی در سال‌های گذشته داشته است به‌گونه‌ای که بخش‌های مهم صنعت کشور و جمعیت قابل‌توجهی از ایران ما و مردم عزیز از شمال تا جنوب وابسته به نعمت گاز هستند.

وی تصریح کرد: اکنون سهم گاز در سبد انرژی کشور ۷۰ درصد است که این آمار به‌سادگی به دست نیامده است و نشان‌دهنده کار جهادگونه بخش عظیمی از نیروهای انسانی کارآمد در پالایشگاه‌های گاز و دیگر بخش‌های این شرکت است.

الماسی ادامه داد: من خوشحالم که حوزه انتخابیه من در منطقه جم و عسلویه پالایشگاه‌های بزرگی هستند که درصد بالایی از این ۷۰ درصد را به خود اختصاص داده است و از این حیث به خود می‌بالم.

وی ضمن تبریک پنجاهمین سالروز تأسیس شرکت ملی گاز به کارکنان این شرکت و مجموعه وزارت نفت گفت: شرکت گاز طی این سال‌ها همواره مسیر رشد و تعالی را پیموده و منشأ خدمات ارزشمند و تحسین‌برانگیزی برای آحاد جامعه در بخش‌های مختلف صنعتی، خانگی و تجاری بوده است.

اخبار مرتبط