رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
  • کد خبر : ۴۰۱۰
  • مشاهده :  91 بازدید
  • چاپ خبر : دیدار هیئت علمی دانشگاه هونان چین با فرماندار شهرستان کنگان

دیدار هیئت علمی دانشگاه هونان چین با فرماندار شهرستان کنگان

هیئت علمی دانشگاه هونان چین با فرماندار شهرستان کنگان دیدار نمودند در این نشست مهندس یوسفی با ابراز اینکه کشور چین دارای تمدنی بزرگ می باشد که ارتباط فرهنگی …

اختصاصی کنگان نیوز به گزا رش خبرنگار ما ، هیئت علمی دانشگاه هونان چین با فرماندار شهرستان کنگان دیدار نمودند در این نشست مهندس یوسفی با ابراز اینکه کشور چین دارای تمدنی بزرگ می باشد که ارتباط فرهنگی و بازرگانی ایران وچین بیش از ده ها قرن است ادامه دارد وتبادل تجاری وفرهنگی شهر چانگشای چین با سیراف در حدود اوایل دوره اسلامی می تواند موجب استمرار آن ارتباط در زمان حاضر گردد.فرماندار کنگان با ذکر این نکته که پیگیری تبادل مستقیم کالا از چین به کنگان می باشد واین عمل می تواند بر توسعه تجاری دو کشور بیفزاید.
ایشان با پیشنهاد هیئت علمی چینی مبنی برخواهرخواندگی بندرتاریخی سیراف وشهر چانگشای چین نگاهی مثبت داشته وبا پیگیری آن مورد با استاندارمحترم،اظهار داشت که این تبادل ومراوده می تواند آینده ای درخشان برای منطقه داشته باشد.
مهندس یوسفی همچنین از موسسه سیراف پارس درپیگیری وایجاد این ارتباط تشکر نمودند.
دراین دیدار دکترهی رنکه رئیس دانشکده طراحی دانشگاه هونان چین ضمن سپاس از فرماندار ابراز داشت که ما مسیر اجداد خود را در ارتباط تجاری شهرهای سیراف وچانگشای را از طریق سفال دنبال کردیم وبا دیدن آن سفال در بندر سیراف به اثبات رسیدیم که بیش از هزار سال پیش از طریق دریانوردی،تجارت پر رونقی بین چین وایران بوده است.ایشان با دعوت از فرماندار جهت سفر به شهر چانگشای پیشنهاد نمودند که بین سیراف وچانگشای تفاهم نامه خواهرخواندگی صورت پذیرد.
در این جلسه دکتر اسماعیلی از پژوهشکده سازمان میراث فرهنگی کشور ضمن تشکر از فرمانداردر توجه ویژه به شهر سیراف،خواستار پیگیری ثبت جهانی سیراف وتخصیص اعتبار برای حفظ ،مرمت وتعیین حریم آثار باستانی سیراف شدند . در ابتدای این نشست دکتر محسن جعفرنیا استاد دانشگاه هونان،پروسه حضور هیئت علمی چین را درسیراف بیان نمود ودرپایان به پاس زحمات آقای محمد کنگانی مدیر موسسه سیراف پارس از طرف دکتر هی رنکه لوح تقدیری ازطرف آن دانشگاه اعطاء گردید.
دراین دیدار معاونین عمرانی وسیاسی فرماندار وبخشدارمرکزی شهرستان کنگان حضور داشتند.

photo_2016-08-02_18-07-20 photo_2016-08-02_18-07-32 photo_2016-08-02_18-07-37 photo_2016-08-02_18-07-41 photo_2016-08-02_18-07-44 photo_2016-08-02_18-07-47

اخبار مرتبط