رفتن به بالا
  • جمعه - ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
  • کد خبر : ۳۷۸۷
  • مشاهده :  41 بازدید
  • چاپ خبر : ساخت اسکله تجاری از مطالبات دیرینه مردم کنگان است

ساخت اسکله تجاری از مطالبات دیرینه مردم کنگان است

امام جمعه کنگان گفت :ساخت اسکله تجاری از مطالبات دیرینه مردم این خطه است که بخاطر تکرار مکرر آن در جلسات مختلف ملال آور شده و شایسته نیست این مطالبه بحق همچنان روی زمین مانده باشد.

به گزارش کنگان نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی روز پنجشنبه درجلسه شورای اداری شهرستان کنگان بمناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در ایران اسلامی افزود :انتظار جدی مردم از دولت محترم بویژه وزارت نفت و استاندار محترم تحقق این خواسته مردمی با قید فوریت است.
وی یادآورشد: نماز جمعه بعنوان یکی از برکات انقلاب اسلامی ،سنگری محکم برای دفاع از کیان دین و نظام است
امام جمعه کنگان اضافه کرد: در اهمیت نماز جمعه همین بس که یک سوره به اهمیت آن اختصاص و دهها روایات در کتب و منابع دینی به فضیلت نماز جمعه و یا عقوبت ترک آن اشاره می کند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله طالقانی (ره) و تجلیل از نقش و جایگاه ائمه جمعه و اعضای ستاد های برگزاری نماز جمعه گفت : خدمت در نهادهای مقدس نماز جمعه ، خدمت به تقوا ، ایمان ، آگاهی و بصیرت است.
امام جمعه کنگان در بخش دیگر با تقدیر از اقدام جمعی از بازاریان و نیز اتاق اصناف و راه اندازی جشنواره خرید تابستانه اظهار داشت : راه اندازی بازارچه مرزی در شهر بندری کنگان ضروری است.
وی راه اندازی و احداث دانشگاه دولتی را از دیگر مطالبات بحق مردم این شهرستان دانست و گفت : انتظار می رود مسئولان مربوطه زمینه را برای تحصیلات تکمیلی در سه دانشگاه کنگان فراهم و البته دانشگاه ها نیز کمیت و کیفیت را در مسائل آموزشی ارتقا بخشند.
محمودی افزود: باتوجه به صنعتی بودن شهرستان و نیازهای جوانان ،توجه به توسعه ورزش ، ایجاد بستر برای ازدواج آسان جوانان و نیز اشتغال پایدار جوانان بومی در ادارات و شرکتها ضروری است.
وی درپایان ضمن تقدیر از همراهی مردم و همه دستگاهها و نهادها با دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه ، یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت و فقید کنگان را گرامی و در پایان از تلاش ها و خدمات حجت الاسلام عاشوی در سنگر امامت جمعه سیراف و ائمه جمعه اهل سنت شهرستان نیز تشکر کرد.
امام جمعه اهل سنت کنگان نیز گفت : نماز جمعه در فقه اهل سنت یک واجب عینی است.
شیخ محمد جمالی افزود : امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماز جمعه توسط اهل سنت در صدها شهر و روستای سنی نشین ایران اسلامی اقامه می شود.
وی در پایان بر لزوم حل مشکلات مردم و اقدام و عمل برای تحقق مطالبات مردمی مطرح شده توسط امام جمعه کنگان تاکید کرد.

اخبار مرتبط